Živě

Šílený olympijský závod! Japonec zvracel na chodníku a mlátil rukou o zem, Guatemalec si chladil genitálie

6. srpna 2021 16:55 - Tokio/Praha
(Aktualizováno: 6. srpna 2021 21:12)

Neskutečnou dřinu v obrovském vedru museli podstoupit účastníci závodu na 50 km v chůzi na OH v Tokiu, který nabídl i dost bizarní individuální příběhy. Jedním z hrdinů, který prokázal až nadlidské schopnosti, se stal Japonec Masatora Kawano.

 

Kim Hong-ji, Reuters

22letý atlet útočil na medaili, jenže v jednu chvíli jej dostihly následky brutální dřiny. Japonci se udělalo viditelně nevolno, začal se potácet a kolabovat. Chytil se za hrudník a následně se skácel k chodníku, kde se nejspíš pozvracel. To celé doprovázel zuřivým mlácením rukou o zem.

Těžko říct, zda šlo o frustraci z promarněné šance na medaili, či z aktuálního fyzického rozpoložení. „Uf, tam podle mě došlo trochu na zvracení. To je opravdu škoda, každopádně se zdá pro Kawana závod skončil. A je vidět, jak je z toho frustrovaný," popisoval dění kolem Japonce komentátor BBC.

Jenže dost se spletl. Kawano se ještě dokázal vrátit na vlastní nohy a závod dokončit na skvělé šesté příčce.

A nebyl sám, kdo se dostal do kuriozních problémů. Svět obletěly například obrázky reprezentanta Guatemaly Ericka Barronda, jak si vodou důsledně chladí genitálie.

Mučivou torturu na 50kilometrové trati nakonec vyhrál Polák Dawid Tomala před stříbrným Jonathanem Hilbertem z Německa a bronzovým Kanaďanem Evanem Dunfeem. Čech Vít Hlaváč obsadil 43. místo, na 46. příčce pak skončil krajan Lukáš Gdula.

roj, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..