Živě

Mol, Sörum - Krasilnikov, Stojanovskij 2:0 Na písku dominovali Norové Mol a Sörum

7. srpna 2021 06:10 - Tokio

Anders Mol a Christian Sörum vyhráli jako první Norové olympijský turnaj v beachvolejbalu. Lídři světového žebříčku a trojnásobní mistři Evropy porazili ve finále v Tokiu ruský pár Vjačeslav Krasilnikov, Oleg Stojanovskij 21:17 a 21:18. Úřadující světoví šampioni z Ruska slaví také první olympijskou medaili, před čtyřmi lety v Riu de Janeiro skončil Krasilnikov čtvrtý.

 

John Sibley, Reuters

Oba páry prolomily nadvládu zámořských dvojic a zasloužily se o první čistě evropské finále pod pěti kruhy. V příštím týdnu na kontinentálním mistrovství budou rovněž patřit k hlavním favoritům, ve Vídni se představí i Ondřej Perušič a David Schweiner, jejichž výkony v Tokiu poznamenala karanténa po pozitivním testu Perušiče na koronavirus.

Dnešní souboj o olympijské zlato začali lépe Krasilnikov se Stojanovským, s nimiž Perušič a Schweiner na závěr skupiny prohráli 1:2. Nad norskými jedničkami Rusové vedli v prvním setu o čtyři body (8:4), ale náskok ztratili a navíc si Krasilnikov při dopadu do písku poranil kotník. Od té doby byli Norové neustále bodově napřed a cestu turnajem završili zlatem.

Souboj o bronz zvládli lépe Šaríf Janus s Ahmedem Tidžanem z Kataru. Lotyšské překvapení turnaje Martinse Plavinše a Edgarse Točse zdolali jasně 21:12 a 21:18. Všechny tři země byly na stupních vítězů v plážovém volejbalu na OH premiérově.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Plážový volejbal:
Muži:
Finále:
Mol, Sörum (Nor.) - Krasilnikov, Stojanovskij (Rus.) 2:0 (17, 18)
o 3. místo:
Janus, Tidžan (Kat.) - Plavinš, Točs (Lot.) 2:0 (12, 18)
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..