Rubriky:

Atletika

Trojskokanka Rojasová předvedla v Limě výkon roku 15,11 metru

10. srpna 2019 11:08 - Lima

Venezuelská trojskokanka Yulimar Rojasová vylepšila na Panamerických hrách v Limě letošní světové maximum na 15,11 metru. Úřadující mistryně světa zlepšila o pět centimetrů osobní i národní rekord z června. V poslední sérii Rojasová zanechala v doskočišti stopu na úrovni světového rekordu (15,50), ale se zhruba sedmicentimetrovým přešlapem.

 

Henry Romero, Reuters

Třiadvacetiletá atletka i tak předvedla nejlepší světový výkon od olympijského finále v Riu de Janeiro, kde před třemi lety její kolumbijská soupeřka Catherine Ibargüenová skočila 15,17 a jako jediná Rojasovou porazila. Dvojnásobná vítězka trojskoku na Panamerických hrách Ibargüenová v Limě tentokrát startovala jen v dálce, kde skončila pátá (654 cm).

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.