Rubriky:

Atletika

Jonesová zřejmě vynechá letošní atletickou sezónu

16. června 2007 13:51 - WASHINGHTON

Americká atletická hvězda Marion Jonesová se zřejmě v této sezóně neobjeví na žádném mítinku. Jednatřicetiletá sprinterka a dálkařka o sobě dala naposledy vědět v únoru díky svatbě s běžcem Obadelem Thompsonem, kdy se také objevily spekulace, že čeká druhé dítě. Podle svého kouče letos závodit vůbec nebude.

"Jsem si téměř jistý, že žádné starty neabsolvuje," řekl agentuře AP Steve Riddick s tím, že kdyby přece jen chtěla Jonesová závodit, věděl by o tom. Američtí atleti mají za týden v Indianapolisu národní šampionát. Majitelka pěti olympijských medailí ze Sydney měla obhajovat titul na stovce, ale zatím se nepřihlásila.

V minulosti byla Jonesová několikrát vyšetřovaná kvůli podezření z dopingu, důkazy ale chyběly. Loni nastoupila k deseti závodům, naposledy na konci července v Londýně. S rodákem z Barbadosu Thompsonem žijí v texaském Austinu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.