Světová rekordmanka Chepkoechová i další keňští běžci místo závodění farmaří

6. května 2020 10:57 - Praha

Řada keňských atletů se dala na farmaření, aby si zajistili živobytí v době, kdy je pandemie koronaviru připravila o příjmy ze startovného a odměn na závodech. Například světová rekordmanka v běhu na 3000 metrů překážek Beatrice Chepkoechová pomáhá rodině při pěstování čaje.

 

V Keni byl první případ nákazy nemocí covid-19 potvrzený 13. března a země přistoupila k podobným opatřením, jaká fungují po celém světě, včetně zákazu společných tréninků a nutnosti udržovat odstupy.

Například Chepkoechová se proto vrátila na venkov a na rodinné farmě sbírá čajové lístky. Lehkým tréninkem se udržuje v konci a soustředí se na příští sezonu. Osmadvacetiletá běžkyně by chtěla překonat vlastní světový rekord a zaútočit na zlato na odložené olympiádě v Tokiu.

Skvělá zpráva pro běžce, závody povoleny! Poletí po startu roušky vzduchem?

Život se vlivem současné krize radikálně změnil také někdejšímu juniorskému mistru světa v běhu na 10 000 metrů Rodgersu Kwemoiovi. Čtvrtý muž z loňského mistrovství světa obvykle žije a pracuje v Japonsku, ale tam se vinou omezení cestování po návštěvě rodné země zatím nedokázal vrátit.

Než se situace vrátí k normálu, stal se i z něj zemědělec. "Mám teď plno práce s postřiky kukuřice na své farmě. Jako atleti jsme závislí na běhání a cítíme se zničení, protože celá sezona je teď ztracená," řekl keňskému listu Daily Nation.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: