Gebrselassie se po osmi letech vítězně vrátil do Austrálie

MELBOURNE

Haile Gebrselassie slavil vítězný návrat do Austrálie, kde naposledy startoval při svém triumfu na olympijských hrách v Sydney v roce 2000. V Melbourne v neděli vyhrál premiérový ročník běhu na 15 kilometrů s názvem Great Australian Run, v čase 42 minut a 40 sekund porazil druhého v cíli Keňana Patricka Makaua o 35 sekund.

Gebrselassie zaostal o 71 sekund za nejlepším světovým výkonem a nebyl úplně spokojený. "Chtěl jsem běžet dobrý čas, ale když jsem se ráno probudil, necítil jsem se dobře kvůli spánkovému deficitu. Udělal jsem chybu, že jsem přiletěl až v pátek ráno, měl jsem přijet tak o pět šest dní dříve," řekl Gebrselassie.

Závod žen vyhrála stříbrná olympijská medailistka v maratónu Catherine Nderebaová z Keni.

Great Australian Run:
Muži: 1. Gebrselassie (Et.) 42:40, 2. Makau (Keňa) 43:15, 3. Birmingham (Austr.) 43:35.
Ženy: 1. Nderebaová (Keňa) 50:43, 2. Masonová (N. Zél.) 51:27, 3. Weightmanová (Austr.) 51:31.