Římský maraton vyhrál v traťovém rekordu Keňan Kolum

22. března 2009 14:17 - ŘÍM/TOKIO

Keňský vytrvalec Benjamin Kiptoo Kolum vyhrál Římský maraton v novém traťovém rekordu. Dvaačtyřicetikilometrovou trať s cílem u Kolosea dnes zvládl za dvě hodiny, sedm minut a 17 sekund. Poprvé se tak v italské metropoli běželo pod 2:08.

Keňané obsadili všechny pozice v elitní desítce, Kolum unikl vedoucí skupině zhruba kolem 30. kilometru. Rychleji než on letos uběhl maraton jen hvězdný Etiopan Haile Gebrselassie (2:05:29). Závod žen v Římě vyhrála Firehiwot Dadová z Etiopie.

V silném větru v Tokiu se běželo pomaleji, vítězný Keňan Salim Kipsang vyhrál v čase 2:10:27. Jeho favorizovaný krajan Sammy Korir neuspěl, s půldruhaminutovou ztrátou doběhl za dvěma domácími závodníky až čtvrtý.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.