Stříbrná medailistka z olympijské tyčky Stuczynská nebude na MS

12. srpna 2009 16:48 - BOSTON

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová má zase o něco lehčí cestu za třetím titulem mistryně světa v řadě. Start na šampionátu v Berlíně totiž na poslední chvíli vzdala Američanka Jennifer Stuczynská. Stříbrná medailistka z olympijských her v Pekingu se potýká s problémy s Achillovou šlachou.

"Ačkoli jsem posledních pět týdnů dělala vše proto, abych byla znovu stoprocentně zdravá a připravená na start, nepovedlo se to," uvedla sedmadvacetiletá tyčkařka, která má osobní rekord 492 cm a jako jedna z mála se dokáže vyrovnat Isinbajevové.

Fenomenální Ruska je tak jedinou z medailistek z Pekingu, která bude v Berlíně startovat. Již dříve se rovněž kvůli zranění odhlásila její krajanka a bývalá světová rekordmanka Světlana Feofanovová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.