Rubriky:

Atletika

Bývalý výškař Janků skončí jako ředitel Českého atletického svazu

13. října 2020 11:29 - Praha

Bývalý výškař Tomáš Janků na konci října skončí jako ředitel Českého atletického svazu. Funkci, kterou vykonává od května 2015, opouští na vlastní žádost. Informoval o tom svaz v tiskové zprávě. O jeho nástupci zatím není jasno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Janků vystřídal Františka Fojta krátce poté, co byl úspěšným výkonným ředitelem halového mistrovství Evropy v Praze. Jako ředitel působil přes pět let. "Odcházím z osobních důvodů a po vzájemné dohodě na vlastní žádost. Cítím, že již nedokážu v atletice posouvat věci dál, tak jak bych si představoval. Zároveň bych se rád věnoval daleko více své rodině," vysvětlil Janků.

Vrcholem jeho atletické kariéry bylo stříbro z mistrovství Evropy v Göteborgu v roce 2006. O tři roky později skončil s vrcholovým sportem a jako vystudovaný inženýr ekonomie se věnoval podnikání v soukromé sféře. Do atletického dění se zapojil znovu v roce 2013, kdy uspěl ve výběrovém řízení na pozici výkonného ředitele HME 2015. Za necelé tři týdny svět královny sportu opět opustí.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.