Živě

Hejnová po postupu karaoke vynechá a dá si nohy do ledu

29. srpna 2011 07:24

Hladce, suverénně, s přehledem. Druhá žena světových tabulek na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se v pondělí bez potíží prokousala do semifinále světového šampionátu v Tegu. Vyhrála svůj rozběh v čase 55,12 s, když si v závěru zkušeně hlídala postup. Semifinále ji čeká zítra v pravé poledne SELČ.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

Z tribuny vypadal váš postup velmi lehce.

To jsem ráda, že to tak vypadalo, ale úplně lehké to nebylo. Přece jen jsem měsíc nezávodila, ale potvrdila jsem si, že můžu běžet rychle. Zítra už to půjde o něco líp, tohle nebylo ideální.

Jak to? V závěru jste mohla pošetřit síly.

To je pravda, já už neběžela od stopadesátky. Kroky jsem tam ale motala, až to byla úplně ostuda.  Do sedmé překážky jsem běžela, jak mám, pak už ne. Naštěstí to snad nebylo moc vidět. Ale doběh jsem si pohlídala, zítra už se to nesmí stát.

Semifinále berete jako zlomový závod? Buď anebo?

Já doufám, že to bude to „buď“! O „anebo“ vůbec neuvažuju. Pro mě je cílem finále, a kdyby se nepovedlo, budu strašně zklamaná. Vůbec nechci počítat s tím, že by to nemuselo vyjít.

Přijde před semifinále nervozita?

Určitě, já byla nervózní i před rozběhem. Ty jsou nejhorší, člověk neví, co od sebe čekat.

Znakem nervozity bylo i odložení startu, o které jste požádala?

Korejci mi přišli trochu nevychovaní, i při druhém startu byl hrozný hluk. Při prvním jsem slyšela někoho roztleskávat, tak jsem myslela, že si pak dají pozor. Nedali.

Počasí na rozběh vyšlo zatím nejhezčí za dobu konání šampionátu.

To je pravda. Ale tohle extrémní vedro úplně nemusím, člověk je pak vyřízený už po rozcvičení. Dívala jsem se na předpověď, na finále už mají padat trakaře…

Zajdete si i před semifinále v atletické vesnici na karaoke, kterým jste si krátila čas do začátku šampionátu?

Asi ne, budu jenom odpočívat. Ale je dost času, běží se až zítra večer (korejského času), tak mám den a půl na regeneraci.

Ta probíhá jak?

Půjdu si zaledovat nohy, na masáž a pak už budu jen odpočívat s nohama nahoře.

Výsledky mistrovství světa v atletice v Tegu
Finále
Ženy:
Sedmiboj (po druhé disciplíně): 1. Fountainová (USA) 2228 b. (100 m př.: 12,93 - výška: 189), 2. Ennisová (Brit.) 2187, 3. Černovová (Rus.) 2093, ...21. Cachová (ČR) 1946 (13,81 - 177).
Rozběhy a kvalifikace
Muži:
400 m př. - rozběhy: 1. Greene (Brit.) a Fredericks (JAR) oba 48,52,
3000 m př. - rozběhy: 1. Kemboi (Keňa) 8:10,93,
disk: 1. Malachowski (Pol.) 65,48, ...13. Marcell (ČR) 62,29 - vyřazen.
Ženy:
400 m př. - rozběhy: 1. Walkerová (Jam.) 54,86, ...7. Hejnová (ČR) 55,12 - postoupila.

Michal Osoba (Tegu), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.