Výškařka Vlašičová ukončila kariéru

19. února 2021 14:06 - Split

Dvojnásobná mistryně světa ve skoku do výšky Blanka Vlašičová ukončila čtyři a půl roku po svém posledním závodu oficiálně kariéru. Sedmatřicetiletá chorvatská atletka definitivně vzdala snahu o návrat po zranění.

 

Jan Handrejch, Právo

"Zkoušela jsem vyléčit svá zranění a stále jsem doufala, že ještě dokážu normálně skákat a klást si nové výzvy," napsala Vlašičová v otevřeném dopise. "Uplynulé čtyři roky mi přinesly nepočítaně ošetřování, nadějí a zklamání. Teď vím, že čas nadešel, a smířená končím," dodala.

Vlašičová naposledy závodila na olympijských hrách v Riu de Janeiru 2016, kde získala bronz. Poté ji zastavily vleklé problémy s achilovkou.

Chorvatka se osobním rekordem 208 centimetrů řadí na druhé místo historických tabulek. O centimetr výše skočila jen Bulharka Stefka Kostadinovová. Získala zlaté medaile na MS v Ósace 2007 a Berlíně 2009, vedle toho je také dvojnásobnou halovou mistryní světa. V letech 2007 a 2008 měla Vlašičová vítěznou sérii 29 závodů, kterou na OH v Pekingu překvapivě ukončila Belgičanka Tia Hellebautová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: