Maraton naplánovaný na 11. dubna do Hamburku se poběží o týden později jinde

1. dubna 2021 10:23 - Hamburk

Maraton pro elitní běžce pořádaný manažerskou skupinou NN Running se neuskuteční 11. dubna v Hamburku, ale o týden později na jiném místě. Vynutila si to zhoršená epidemiologická situace v Německu. V závodě se chce pokusit o olympijský limit dvacátá žena z mistrovství světa v Dauhá Marcela Joglová.

 

Twitter @EliudKipchoge

V Německu se rozšířila britská mutace koronaviru, což způsobilo výrazný nárůst případů. Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní je 134,2, zatímco na začátku března se tato hodnota pohybovala pod 70. Proto se maraton v německém přístavním městě uskutečnit nemůže. "NN Mission Marathon v Hamburku je odložen na 18. dubna. Kvůli aktuální covidové situaci jsou pořadatelé nuceni pro závod najít náhradní místo," uvedla manažerská skupina na facebooku.

Na start tohoto maratonu by se měla postavit zhruba stovka závodníků. Vedle běžců usilujících o časy zajišťující účast na OH v Tokiu nebude chybět ani absolutní elita. Aktuální formu si chce otestovat například světový rekordman a olympijský šampion v maratonu Eliud Kipchoge z Keni.

Olympijský šampion Kipchoge se chystá na maraton do Hamburku

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.