Nečekaný vítěz sprintu! Mladík překvapil všechny a byl nejrychlejší i s téměř čtyřkilovou zátěží

8. června 2021 16:15 - Datong/Čína

Sprinterský závod na 100 metrů na čínské univerzitě v Datongu měl nečekaného vítěze, který zastínil všechny účastníky. Nejrychlejší ze závodníků byl totiž student Chao Siao-jang, který měl závod natáčet. Běžce nechal za sebou i s více jak čtyřkilovým fotoaparátem se stabilizátorem v ruce.

 

Twitter @AlmeidaVictorK

Mladík Chao Siao-jang je studentem tělesné výchovy, ale ukázal, že má vlohy pro vrcholový sport. Běžce měl za úkol jen natáčet, ale strhnul na sebe větší pozornost než sprinteři. Závod vyhrál i s více jak čtyř kilovou technikou v ruce.

Na startu sice měl mírný náskok, ale s takovou zátěží jde stejně o obdivuhodný výkon. Samotného Chaa po závodě mrzelo, že na sebe strhl pozornost. „Chtěl jsem jen udělat hezké záběry," uvedl.

Sprintěři mají aspoň motivaci do dalších závodů, aby kameramana-rychlíka příště předběhli.

bp, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.