Tyčkařský šampión Holzdeppe musel předčasně ukončit sezónu

3. září 2013 19:50 - Berlín

Mistr světa ve skoku o tyči Raphael Holzdeppe musel kvůli zranění lýtka předčasně ukončit sezonu. Německý atlet tak přijde zejména o závod na finálovém mítinku Diamantové ligy v pátek v Bruselu, kde byl ve hře o celkové vítězství v disciplíně a prémii až 50.000 dolarů (980.000 korun) v případě triumfu v závodě i celkového prvenství.

Holzdeppe, který na srpnovém světovém šampionátu v Moskvě porazil favorizovaného Francouze Renauda Lavillenieho, se zranil při rozcvičování na nedělní závod na mítinku v Berlíně. Na svém webu oznámil, že jej čeká zhruba měsíční pauza.

Při jeho absenci má v pátek šanci na celkové prvenství v Diamantové lize vedle průběžně vedoucího Lavillenieho už jen Řek Konstantinos Filippídis.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.