Článek
V týmu českých atletů pro Curych jsou po neděli čtyři nová jména. Limit splnili v závodu na 400 metrů Daniel Němeček i jeho kolega z Dukly Praha Patrik Šorm, na požadovaný průměr se dostala také štafeta. Kritéria pro Curych splnilo a odjet na ME může celkem 43 reprezentantů, se čtvrtkařskou štafetou navíc pojede náhradník.
Pro titul v běhu na 1500 metrů si doběhla Kristiina Mäki, která soupeřkám nastoupila více než kolo před cílem a porazila specialistku na osmistovku Lenku Masnou.
Nominace na ME: |
---|
Muži: Jaroslav Bába (výška), Michal Balner (tyč), Michal Brož (400 m př.), Michal Desenský (4x400 m), Petr Frydrych (oštěp), Lukáš Gdula (50 km chůze), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj), Jakub Holuša (1500 m), Jan Kubista (4x400 m), Jan Kudlička (tyč), Marek Lukáš (desetiboj), Jan Marcell (koule), Lukáš Melich (kladivo), Daniel Němeček (400 m, 4x400 m), Ladislav Prášil (koule), Pavel Schrom (50 km chůze), Tomáš Staněk (koule), Petr Svoboda (110 m př.), Jiří Sýkora (desetiboj), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jan Tesař (400 m, 4x400 m), Jakub Vadlejch (oštěp), Jan Veleba (100 m), Vítězslav Veselý (oštěp). |
Ženy: Petra Andrejsková (oštěp), Anežka Drahotová (20 km chůze), Eliška Klučinová (sedmiboj, výška), Lucie Koudelová (100 m př.), Tereza Králová (kladivo), Jitka Kubelová (disk), Kristiina Mäki (5000 m), Romana Maláčová (tyč), Lenka Masná (800 m), Diana Mezuliáníková (1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Lucie Pelantová (20 km chůze), Denisa Rosolová (400 m př.), Lucie Sekanová (10.000 m), Eliška Staňková (disk), Jiřina Svobodová (tyč), Kateřina Šafránková (kladivo), Rebeka Šilhanová (tyč), Lucie Škrobáková (100 m př.), Barbora Špotáková (oštěp). |
Mäki přitom ještě v pátek závodila na finském šampionátu v Kuopiu, kde obsadila druhé místo. Sobotní přesun do Ostravy jí trval 16 hodin. "Bylo to docela náročné, přijela jsem v sobotu před půlnocí," řekla běžkyně, která má dvojí občanství, ale reprezentuje České republiku.
O český rekord ve skoku o tyči se neúspěšně pokoušel Jan Kudlička, laťka ve výšce 582 centimetrů třikrát spadla. Titul získal výkonem o 10 cm horším.
Mistrovství České republiky v atletice v Ostravě: |
---|
Muži: |
200 m (vítr: +1,3 m/s): |
1. Šťastný (Dukla Praha) 20,92 |
2. Jirka (Slavia Praha) 21,05 |
3. Bakalár (Kladno) 21,30 |
400 m: |
1. Němeček 46,09 |
2. Šorm (oba Dukla Praha) 46,20 |
3. Tesař (Stará Boleslav) 46,43 |
800 m: |
1. Burian 1:50,42 |
2. Pavlíček (oba Dukla Praha) 1:51,30 |
3. Sadil (Šternberk) 1:51,80 |
1500 m: |
1. Vitner (Nové Město na Moravě) 3:49,82 |
2. Grecman (Vítkovice) 3:50,56 |
3. Klesnil (Kladno) 3:50,70 |
400 m př.: |
1. Brož (Dukla Praha) 50,51 |
2. Fischer (Spartak Praha 4) 51,65 |
3. Musil (Slavia Praha) 51,67 |
3000 m př.: |
1. Kocourek (Kroměříž) 8:55,41 |
2. Olejníček (Moravská Slavia Brno) 9:02,62 |
3. Pavlišta (Liberec) 9:06,22 |
tyč: |
1. Kudlička 572 |
2. Balner (oba Dukla Praha) 562 |
3. Pašiak (USK Praha) 534 |
dálka: |
1. Juška (Břeclav) 794 |
2. Pírek 780 |
3. Novotný (oba Kroměříž) 776 |
trojskok: |
1. Vondráček (Pardubice) 15,52 |
2. Bětuňák (Vítkovice) 15,47 |
3. Vachata (Dukla Praha) 15,07 |
koule: |
1. Marcell (Univerzita Brno) 20,48 |
2. Staněk 20,27 |
3. Prášil (oba Dukla Praha) 19,24 |
disk: |
1. Gondor (Univerzita Brno) 57,88 |
2. Bárta (Olymp Praha) 56,88 |
3. Mazgal (Turnov) 55,23 |
4x400 m: |
1. Slavia Praha 3:18,70 |
2. Domažlice 3:22,28 |
3. Moravská Třebová 3:28,38 |
Ženy: |
200 m (-1,1): |
1. Schmidová (USK Praha) 23,92 |
2. Štychová (Sokol Plzeň) 24,24 |
3. Slaninová (Vítkovice) 24,42 |
400 m: |
1. Jiranová (Kolín) 54,29 |
2. Lepešková (České Budějovice) 56,06 |
3. Slavíková (Čáslav) 56,37 |
800 m: |
1. Ulrichová (Nové Město nad Metují) 2:10,16 |
2. Drábková (USK Praha) 2:10,63 |
3. Kutrová (Olymp Praha) 2:11,78 |
1500 m: |
1. Mäki (Pardubice) 4:27,17 |
2. Masná (Olymp Praha) 4:27,57 |
3. Sekanová (USK Praha) 4:30,51 |
400 m př.: |
1. Rosolová (USK Praha) 54,63 |
2. Reissová (Škoda Plzeň) 58,61 |
3. Hálová (Zlín) 58,62 |
3000 m př.: |
1. Jíšová 10:41,90 |
2. Kubešová (obě USK Praha) 10:48,61 |
3. Milesová (Olymp Praha) 11:22,20 |
výška: |
1. Marešová (Kladno) 187 |
2. Klučinová (USK Praha) 184 |
3. Hrubá (JAC Brno) 180 |
dálka: |
1. Klučinová 606 |
2. Korešová (USK Praha) 602 |
3. Gerulová (Vítkovice) 591 |
koule: |
1. Kárníková (Pardubice) 16,56 |
2. Červenková (Stará Boleslav) 15,02 |
3. Klementová (Havířov) 14,88 |
disk: |
1. Staňková (Kladno) 58,17 |
2. Kubelová (Nové Město na Moravě) 54,10 |
3. Klausová (Olymp Praha) 52,60 |
4x400 m: |
1. USK Praha 3:55,13 |
2. Slavia Praha 3:55,78 |
3. Nové Město na Moravě 4:19,49 |