Rubriky:

Atletika

Farah uhájil dlouhou neporazitelnost na 10 tisíc metrů, v Eugene padly tři výkony roku

30. května 2015 09:41 - Eugene

Hned tři nejlepší světové výkony roku byly k vidění během prvního dne mítinku Diamantové ligy v Eugene. Zasloužili se o to Brit Mo Farah v běhu na 10.000 metrů, etiopský závodník Yomif Kejelcha na poloviční trati a dálkařka Tianna Bartolettaová ze Spojených států.

 

Don Ryan, ČTK/AP

Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Farah zůstává na desítce neporažen už čtyři roky. V Eugene zvítězil za 26:50,97 před Keňany Paulem Tanuiem a Geoffreym Kamwororem. S výkonem ale nebyl spokojen, jeho cílem bylo běžet pod 26:30.

„Natrénováno mám výborně, ale bylo to těžké, když to člověk musí celé táhnout sám. Vodiči drželi tempo pár kol, pak to hodně zpomalilo," řekl Farah, který zatím není rozhodnutý, jestli bude na MS v Pekingu usilovat o zopakování double na 5000 a 10 000 metrů z Moskvy.

Na pětce v pátek zvítězil juniorský mistr světa Kejelcha. Sedmnáctiletý Etiopan si vytvořil časem 13:10,54 osobní rekord.

Bartolettaová jako první dálkařka letos skočila přes sedm metrů, mistryně světa z roku 2005 si výkonem 711 centimetrů rovněž vylepšila své maximum.

Dnes večer SELČ se v druhé části mítinku představí i oštěpařka Barbora Špotátková a čtvrtkař Pavel Maslák. Jakub Holuša poběží závod na jednu míli, který není zařazen do Diamantové ligy.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.