Rubriky:

Atletika

CAS potvrdil, že zápasník Tajmazov přijde za doping o zlato z OH

4. prosince 2017 18:13 - Lausanne

Mezinárodní sportovní arbitráž CAS zamítla odvolání uzbeckého zápasníka Artura Tajmazova a ruské sedmibojařky Taťjany Černovové proti odebrání medailí z olympijských her 2008 kvůli pozitivním výsledků zpětných dopingových kontrol. Mezinárodní olympijský výbor tak nyní může oficiálně přerozdělit cenné kovy z Pekingu, Tajmazov přijde o zlato a Černovová o bronz.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Volnostylař Tajmazov vyhrál na OH třikrát za sebou kategorii do 120 kg, čímž se vyrovnal legendárnímu Alexandru Karelinovi z Ruska, o prostřední triumf z Pekingu ale nyní přišel. MOV při zpětném zkoumání uložených vzorků zjistil, že měl v těle anabolický steroid turinabol. Novým šampionem soutěže z roku 2008 se stane poražený finalista Bachťjar Achmedov z Ruska, stříbro připadne slovenskému reprezentantovi Davidu Musulbesovi.

Místo Černovové, jež rovněž užila turinabol, získá bronzovou medaili původně čtvrtá Britka Kelly Sothertonová. Ruska přitom už dříve musela kvůli porušení pravidel o užívání zakázaných látek vrátit olympijský bronz z Londýna 2012 a byl jí odebrán i titul mistryně světa z roku 2011.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.