Rubriky:

Atletika

Kladivář Pars bude do července 2019 pykat za doping

10. dubna 2018 20:02 - Budapešť

Olympijský vítěz v hodu kladivem z roku 2012 Krisztián Pars dostal od maďarské atletické federace osmnáctiměsíční trest za porušení pravidel o dopingu. Šestatřicetiletý vrhač nesmí závodit do července 2019, pykat bude za pozitivní nález při nesoutěžní kontrole z 13. ledna.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Podle maďarského svazu byla v atletově moči zjištěna zakázaná látka, která ale nezvyšuje sportovní výkonnost. Disciplinární komise při rozhodování o trestu také vzala v úvahu, že se sportovec provinil v období mimo soutěžní sezónu.

Pars maďarským médiím řekl, že se za provinění stydí. "Učinil jsem špatné rozhodnutí ve složitém období svého života a kariéry. Nikdy si to neodpustím," uvedl Pars.

Vedle londýnské olympiády vyhrál Pars dvakrát mistrovství Evropy, to druhé v roce 2014 v Curychu v dosavadním osobním rekordu 82,69 metru. Má i dvě stříbra z mistrovství světa (2011 a 2013), vloni v Londýně ale poprvé na velké soutěži neuspěl v kvalifikaci. Na předloňské olympiádě v Riu de Janeiro skončil sedmý, v Aténách 2004 i Pekingu 2008 byl čtvrtý.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika