Rubriky:

Atletika

Vrzalová už je druhá v české historii. Za všechno může posilovna, směje se

13. června 2018 20:08 - Ostrava

Třicet let neuběhla žádná Češka tak rychle patnáctistovku jako na Zlaté tretře Simona Vrzalová. V závodě nabitém kvalitními běžkyněmi i z Etiopie a Keni se blýskla skvělým časem 4:04,80, kterým se posunula na druhé místo historických českých tabulek. Hned za ni se zařadila Diana Mezuliáníková, která si rovněž výrazně posunula osobní rekord na 4:06,12.

 

Petr Sznapka, ČTK

Chlad a drobný déšť, který se na vítkovický stadión snášel, vůbec nevadil. „Počasí ideální, luxusní atmosféra, jsem nejvíc spokojená,“ zářila Vrzalová.

Osobní rekord si zlepšila o více než dvě sekundy. „Nechci znít namyšleně, ale s trenérem víme, že podle tréninků už delší dobu mám na takový i lepší čas, jen jsem to nedokázala prodat. Až teď,“ hlásila svěřenkyně Augustina Šulce.

Rekord? Až za měsíc

Třicetiletá atletka se k běhání vracela po zdravotních potížích způsobených nedostatkem železa v krvi, teď má životní formu. „Začala jsem hodně posilovat, asi je to vidět. V tom to je, už udělám deset shybů v kuse,“ vyprávěla se svým charakteristickým smíchem a ukazovala svaly.

Kam až ji může nabytá síla posunout? Český rekord Ivany Walterové má hodnotu 4:01,84 a je starší než Vrzalová sama. „Je letitý a kvalitní, tři sekundy jsou dost, ten asi nezaběhnu,“ myslí si.

„Tedy ne v současné formě, třeba za měsíc,“ opět se rozesměje. Vrchol sezóny ji čeká na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně, kde se představí hned tři české mílařky, vedle Vrzalové a Mezuliáníkové také Kristiina Mäki.

České tabulky na 1500 m  
1. Walterová 4:01,84 Budapešť 1986
2. Vrzalová 4:04,80 Ostrava 2018
3. Mezuláníková 4:06,12 Ostrava 2018
Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.