Cukurova - USK Praha 50:109Basketbalistky USK jsou po rekordní výhře v Turecku v play off

Mersin

Basketbalistky USK v Evropské lize i podruhé deklasovaly turecký celek Cukurova a po rekordní výhře 109:50 si v Mersinu čtyři kola před koncem základní části zajistily místo ve čtvrtfinále. Pražanky se v tabulce skupiny A dotáhly na vedoucí obhájkyně z Jekatěrinburgu, s nimiž si za týden v Rusku zahrají o první místo.

Zleva Marija Režanová z USK Praha a trenérka Natália Hejková na archivním snímku v duelu 8. kola Evropské ligy proti TTT Riga.

USK, který nastoupil bez zraněné Kateřiny Elhotové, měl zápas od začátku pod kontrolou. První poločas vyhrál 59:18. Nejlepší střelkyně Pražanek v soutěži Alyssa Thomasová v úvodních dvou čtvrtinách nasbírala 15 bodů a sedm doskoků, Valériane Vukoslavljevičová zaznamenala devět bodů, 10 doskoků a sedm asistencí.

Po přestávce tempo výrazně opadlo a hráčky USK v poklidu navyšovaly skóre. Po třetí čtvrtině vedly o 54 bodů a bylo jasné, že si proti Cukurově opět připíšou nejvyšší výhru v Eurolize v klubové historii. Pražanky nakonec vyhrály 109:50 a vylepšily dosavadní maximum, které zaznamenaly při říjnové domácí výhře 82:28 s tureckým celkem.

Trenérka Natália Hejková, jejíž tým po výhře 102:62 nad Braine podruhé v Eurolize překonal hranici 100 bodů, nechala ve druhém poločase většinu opor odpočívat. Vukosavljevičové tak s bilancí 12 bodů, 11 doskoků a osmi asistencí těsně unikl triple double.

Double double měly na dosah Thomassová se 17 body a osmi doskoky a Marija Režanová s 12 body a devíti doskoky. Nejlepší střelkyní USK i zápasu byla s 23 body Teja Oblaková.

Evropská liga basketbalistek - 10. kolo:
Skupina A:
Cukurova - USK Praha 50:109 (8:30, 18:59, 29:83)
Nejvíce bodů: Bentleyová 17, Sandersová 9, Günerová 8 - Oblaková 23, Thomasová 17, Jonesová 16. Fauly: 19:10. Trestné hody: 8/6 - 12/7. Trojky: 6:10. Doskoky: 26:53.
Jekatěrinburg - Benátky 97:44
Bourges - Riga 79:75
Castors Braine - Orenburg 47:80