Rubriky:

Basketbal

Pivotka Reisingerová se z Valencie vrací do Girony

9. května 2020 18:31 - Girona

Basketbalová reprezentantka Julia Reisingerová odchází po roce z Valencie a vrací se do předchozího španělského působiště v Gironě. Podle klubového webu podepsala dvaadvacetiletá hráčka dvouletou smlouvu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Reisingerová má za sebou ve Španělsku tři sezony, předtím odchovankyně USK a Sparty strávila dvě sezony v Karlových Varech. Po roce v týmu nováčka Sant Adrie odešla do Girony, s kterou získala mistrovský titul a ocenění MVP pro nejužitečnější hráčku finále.

Předloni 194 centimetrů vysoká basketbalistka uspěla v draftu zámořské WNBA, kde si ji ve třetím kole vybral losangeleský klub Sparks, do USA se ale zatím nevydala. Ve Valencii dosáhla v lize průměrů 9,7 bodu a 3,8 doskoku na zápas.

Jordanovy obnošené boty jdou do aukce. Kdo za ně dá desítky milionů?

"V roce 2019 byla klíčovou hráčkou při zisku titulu. Teď se vrací zase zkušenější, navzdory svému mládí, a měla by na ní stát naše podkošová hra. Od jejího odchodu jsme se snažili získat ji zpět a teď jsme rádi. Její příchod znamená dobrý základ pro sezonu 2020/21," uvedl sportovní ředitel katalánského klubu Pere Puig.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..