Rubriky:

Basketbal

Silver počítá v případě rozšíření nákazy s ukončením sezony NBA

1. července 2020 08:48 - New York

Komisionář NBA Adam Silver uvedl, že v případě rozšíření nákazy koronavirem mezi basketbalisty a členy klubů během restartu soutěže v Orlandu sezonu ukončí. Florida je aktuálně jedním z míst ve Spojených státech, kde je nárůst infekce nejvyšší.

 

Twitter

"Testujeme denně a uvidíme, jak to půjde. Jedna věc je, pokud budou případy nákazy izolované. Ale jestliže bude případů hodně a budou se šířit naší komunitou, budeme to muset zastavit. Před virem neutečete," uvedl v úterý Silver.

NBA plánuje pro nejlepších 22 týmů sezony dohrávku v březnu přerušené ligy ve sportovním komplexu Disney Worldu na Floridě. Týmy by se měly do uzavřeného areálu začít sjíždět 7. července a restart je plánovaný na třicátého. Epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci v úterý řekl, že mu rostoucí počet případů covidu-19 na Floridě, v Texasu, Kalifornii a Arizoně dělá starosti.

Basketbalista Sacramenta v NBA Jabari Parker

Twitter

"Jsem naprosto přesvědčen, že v našem komplexu to bude bezpečnější než mimo něj, protože jinde takové hromadné testování asymptomatických zaměstnanců neprobíhá. Možná bychom mohli představovat vzor, jak by se mohla časem otevřít i jiná odvětví," řekl Silver.

Ve třech klubech se před restartem NBA objevil koronavirus

NBA v závěru minulého týdne oznámila, že ze 302 testovaných hráčů bylo 16 nakažených. V minulých dnech se objevily pozitivní testy v Brooklynu, New Orleans a Denveru, jenž kvůli tomu dokonce uzavřel tréninkové centrum.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..