Vedení NBA věří, že navzdory situaci korunuje šampiona

29. července 2020 17:45 - Orlando
(Aktualizováno: 29. července 2020 21:00)

Vedení basketbalové NBA věří, že navzdory složité situaci v souvislosti s pandemií koronaviru ve Spojených státech se podaří soutěž dohrát. NBA, jejíž sezonu pandemie přerušila 11. března, by se měla znovu rozběhnout v pátek v Orlandu. Ve hře bude už jen 22 z 30 týmů, které čeká zkrácená dohrávka základní části a play off. V posledních dvou vlnách testů na covid-19 se neobjevil ani jeden pozitivní případ.

 

Moe Doiron, Reuters

"Všechno běží podle protokolu. Jsme optimisté a věříme tomu, že pokud budou všichni dodržovat bezpečnostní opatření, budeme moci korunovat šampiona," řekl na dnešní tiskové konferenci zástupce komisionáře NBA Mark Tatum.

Tatum neuvedl, co by se stalo, kdyby musela být liga znovu přerušena. Pouze prohlásil, že každou komplikaci bude řešit tým expertů, který bude konkrétní případy posuzovat jednotlivě. Šampion by měl být znám nejpozději 12. října.

Basketbalista dostal povolenku na pohřeb, skončil na striptýzu

Za poslední týden bylo otestováno 344 hráčů a všichni byli negativní. V předchozím týdnu bylo 346 negativních testů, v prvním týdnu po příjezdu týmů na Floridu měli pozitivní test dva hráči.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.