Živě

Český bizár. Brněnské basketbalistky skončily po vládních opatřeních pod mostem

13. října 2020 09:50 - Brno

Český sport dostal po novém zpřísnění vládních opatření v boji s koronavirem další ránu. Vnitřní prostory jsou zavřené, což je pro halové kolektivní sporty mimořádná komplikace. Originální způsob, jak si s nastalou situací alespoň částečně poradit vymyslel tým basketbalistek KP Brno.

 

Josef Vostárek, ČTK

Haly a tělocvičny, které seniorské i mládežnické celky KP Brno využívaly, se uzavřely a trénink se tak přesunul pod jeden z brněnských mostů.

„Už jsem na tom místě byl s atlety a tenisty - má to výhodu, že tam neprší a v případě dalších restrikcí můžeme hráčky rozdělit do čtyř skupin pod pravý i levý silniční viadukt a na bližší i vzdálenější břeh," vysvětluje v nadsázce na klubovém webu výběr místa kondiční trenér David Nerud.

https://www.facebook.com/krpolebrno/posts/2565287630428923

Nicméně jméno vytipované lokality veřejně prozradit nechtěl, aby se „z místa nestal Václavák."

Hlavní trenér Dušan Medvecký ale připouští, že bude mít problém najít odpovídající místo na plánovaný úterní videorozbor z nedávného nevydařeného derby. A jednoduché rozhodně nebude ani najít hřiště na herní basketbalový trénink pod koši. „Alespoň tři dny v týdnu basketbal," zoufale prosí Medvecký.

Podle oficiálních stránek vedení klubu aktuálně jedná i o variantě přesunu některých tréninků do jednoho partnerského rakouského městečka.

roj, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.