Hrůzné zranění! Hráči vytryskla z kotníku krev

28. dubna 2021 07:56 - Orlando/Praha

Opravdu nepříjemný pohled se naskytl hráčům i fanouškům na strašlivě vypadající zranění basketbalisty Orlanda Devina Cannadyho. Ten byl z hřiště odnesen na nosítkách poté, co v zápase s Indianou (prohra 112:131) utrpěl otevřenou zlomeninu pravého kotníku.

 

John Raoux, ČTK/AP

Tři minuty před koncem první čtvrtiny za stavu 23:17 pro Indianu přišel jejich další útok, kterému se se vší razancí snažil zabránit právě Cannady. Při doskoku nešikovně dopadl na pravou nohu.

Okamžitě se svalil na palubovku, křičel bolestí a rukama si zakryl oči. Není divu, z kotníku mu vytryskla krev a ani jeho spoluhráči se na to nemohli koukat. Jeden z nich si sundal dres a zranění přikryl, než ke Cannadymu přiběhl lékař.

Ze hřiště musel být čtyřiadvacetiletý rozehrávač odvezen na nosítkách. Zdviženým palcem dal ostatním najevo, že bude v pořádku, mezitím mu celá hala tleskala ve stoje. I když sezona pro něj zřejmě skončila, hlavní je, že bude v pořádku.

Cannady utrpěl otevřenou zlomeninu kotníku s těžkým bočním výronem, podle dostupných informací již podstoupil operaci a prognózy jsou pozitivní. I on sám se celou záležitost snaží brát s nadhledem. Dokonce si se svými spoluhráči telefonoval z nemocničního lůžka přes FaceTime.

bp, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.