Bosna a Hercegovina - Chorvatsko 80:69Basketbalistky Bosny a Hercegoviny postoupily poprvé do čtvrtfinále ME

Štrasburk/Valencie

Basketbalistky Bosny a Hercegoviny postoupily poprvé v historii do čtvrtfinále mistrovství Evropy. V dnešním osmifinále ve Štrasburku sice prohrály s Chorvatskem první poločas o tři body (33:36), ale ve třetí čtvrtině vývoj otočily a nad přemožitelkami českého týmu z posledního utkání základní skupiny vyhrály jednoznačně 80:69.

Bosenské basketbalistky hrály na ME dosud pouze v letech 1997 a 1999 a jejich nejlepším výsledkem bylo desáté místo. O historický postup mezi nejlepších osm se největší měrou zasloužila rodačka z Baham Jonquel Jonesová, jež byla nejlepší hráčkou zápasu s 24 body a 17 doskoky. Ve čtvrtfinále se Bosna střetne s dosud neporaženou Francií.

V osmifinále ve Valencii nezaváhaly obhájkyně titulu Španělky, jež deklasovaly Černou Horu 78:51 a střetnou se se Srbskem. Podobně jednoznačně prošly do čtvrtfinále Rusky, které se mohou po vítězství 93:75 nad Slovinskem chystat na Belgii. Stejně jako na ME před dvěma lety postoupily do čtvrtfinále Švédky. Seveřanky zdolaly 64:46 Itálii a čeká je Bělorusko.