NBA nezavede podle ESPN povinné očkování pro basketbalisty

15. září 2021 14:31 - New York

Basketbalisté v NBA nebudou muset být pro novou sezonu očkováni proti covidu-19. Podle ESPN však tato povinnost bude platit pro všechny, kteří přijdou s hráči do blízkého kontaktu, tedy pro většinu zaměstnanců v klubu či rozhodčí. Ačkoli vedení soutěže původně navrhovalo, aby vakcinaci podstoupili i hráči, jejich asociace s tím nesouhlasila. NBA i se dvěma Čechy Tomášem Satoranským a nováčkem Vítem Krejčím začne 19. října.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle informací ESPN se plně očkovaní hráči nebudou muset podrobovat pravidelnému testování na rozdíl od těch, kteří vakcinaci nepodstoupí. Pro ně budou platit jasná pravidla, například jeden test během tréninkového dne nebo přejezdového na zápas a další v den utkání. Během cesty i při pohybu v klubových prostorách si budou muset chránit nos a ústa a v šatně mít vyhrazený prostor.

NBA uvedla, že do konce minulé sezony bylo očkovaných basketbalistů zhruba 85 procent. Někteří hráči nicméně budou muset splnit tuto povinnost, pokud to nařizuje vláda jejich domovských států, což se pro domácí zápasy týká týmů Golden State Warriors, New York Knicks a Brooklyn Nets.

Marc Gasol v Lakers skončil a chce se vrátit domů do Španělska

Tréninkové kempy začnou na konci září. Devětadvacetiletého Satoranského čeká šestá sezona v NBA, během letní pauzy vyměnil Chicago Bulls za New Orleans Pelicans. O osm let mladší rovněž rozehrávač Krejčí se těší na premiéru v dresu celku Oklahoma City Thunder.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.