Alba Berlín - Fenerbahce 84:70Veselý měl 6 bodů a 11 doskoků, ale Fenerbahce vyhořelo v Berlíně po pauze

Basketbalový reprezentant Jan Veselý a Fenerbahce museli v Evropské lize strávit ve třetím utkání druhou porážku. Istanbulský celek překvapivě prohrál po nepovedeném druhém poločase 70:84 v Berlíně s Albou, která se dočkala prvního vítězství.

Jan Veselý v dresu Fenerbahce, ilustrační foto.

Fenerbahce i díky sedmi doskokům českého pivota v závěru první půle vedlo desetibodovým rozdílem (35:25), ale pak dali domácí 11 bodů za sebou a ve zbytku utkání už ani jednou neprohrávali. Veselému se nedařila střelba, z pole proměnil jen dva z osmi pokusů a trefil dvě ze čtyř šestek. Hosté nedokázali ubránit dvojici dvacetibodových střelců, křídelník Oscar da Silva jim jich nasázel 22 a rozehrávač Maodo Lo jen o jeden méně.

Evropská liga basketbalistů - 3. kolo:
Unics Kazaň - Bayern Mnichov 73:70
CSKA Moskva - Zenit Petrohrad 77:67
Alba Berlín - Fenerbahce Istanbul 84:70 (za hosty Veselý 6 bodů, 11 doskoků, 2 asistence)
Villeurbanne - Anadolu Efes Istanbul 75:73
Baskonia Vitoria - Panathinaikos Atény 81:79
Milán - Maccabi Tel Aviv 83:72
1.Milán330245:210100
2.Villeurbanne330234:216100
3.FC Barcelona220176:136100
4.Olympiakos Pireus220149:118100
5.Monako220163:143100