Alba Berlín - Fenerbahce 84:70 Veselý měl 6 bodů a 11 doskoků, ale Fenerbahce vyhořelo v Berlíně po pauze

12. října 2021 22:10 - Berlín
(Aktualizováno: 12. října 2021 22:52)

Basketbalový reprezentant Jan Veselý a Fenerbahce museli v Evropské lize strávit ve třetím utkání druhou porážku. Istanbulský celek překvapivě prohrál po nepovedeném druhém poločase 70:84 v Berlíně s Albou, která se dočkala prvního vítězství.

Twitter

Fenerbahce i díky sedmi doskokům českého pivota v závěru první půle vedlo desetibodovým rozdílem (35:25), ale pak dali domácí 11 bodů za sebou a ve zbytku utkání už ani jednou neprohrávali. Veselému se nedařila střelba, z pole proměnil jen dva z osmi pokusů a trefil dvě ze čtyř šestek. Hosté nedokázali ubránit dvojici dvacetibodových střelců, křídelník Oscar da Silva jim jich nasázel 22 a rozehrávač Maodo Lo jen o jeden méně.

Evropská liga basketbalistů - 3. kolo:
Unics Kazaň - Bayern Mnichov 73:70
CSKA Moskva - Zenit Petrohrad 77:67
Alba Berlín - Fenerbahce Istanbul 84:70 (za hosty Veselý 6 bodů, 11 doskoků, 2 asistence)

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.