Češka si totálně změnila život. Odkrojila ze svého těla 50 kilo tuku!

24. listopadu 2015 09:08 - Praha

Spokojená. Jedno slovo, které si odnesete po půl hodině povídání. Usmívá se, napije se čaje, opět úsměv. Lucie Švecová má důvod. Životní argument. Za pět let vymazala ze svého těla téměř 50 kilo hmoty. Přesněji řečeno tuku. V jedenatřiceti se rozhodla, že váha 113 kilo je děsivě strašidelná. Dnes cvičí, je trenérkou, účastní se závodů a naběhá ročně 500 kilometrů. „Během prvního půl roku jsem zhubla 25 kilo. Začala jsem sportovat a změnila jídelníček. Klasický, který jsem do té doby držela, nemohl fungovat,“ vzpomíná na rok 2010.

 

Archiv Lucie Švecové

Kvůli své váze si ale na běhání musela počkat. Více jak metrák téměř neživé hmoty, bez svalů, výdrže, to prostě nelze. Kolena, klouby, vazy, plíce. Vše jen v režimu lidského přežití. „Nemohla jsem běhat, ale blázen jsem dost, tak jsem chodila na trampolíny a zumbu. Snažila jsem se makat, chytilo mě to, ale s těmi kily jsem neutancovala ani refrén, to mi strašně vadilo."

Obezita na postupu! Běh může vše zachránit

Pěkně pomalu, doma si přidávala, toužila po změně. Běhat začala, když jí váha ukázala 80 kilo. „Začala jsem kvůli triatlonu, to bylo s kamarádkou, řekly jsme si, že už máme tak natrénováno, že to dáme. To bylo tři roky zpátky," přibližuje Švecová své první běžecké zážitky. V té době si udělala kurzy alpinningu a na bosu, stala se trenérkou. Další krok k závislosti na sportu, pohybu, zdravějším životním stylu.

Ročně naběhá 500 kilometrů

Dnes se do sportovního dresu obléká šestkrát týdně, to je její norma, aby se cítila v pohodě. „Mám dvě hodiny bosu, jednou alpinning a jeden kruhový trénink u trenérky Nikoly Bartákové. A samozřejmě chodím běhat. Na jeden trénink dávám nejvíce deset kilometrů. Teď vybíhám dvakrát týdně, v létě i čtyřikrát, ročně dám asi 500 kilometrů," propočítá své zápisky máma dvou dětí, která se nevyhýbá ani závodům. Objíždí akce ve svém okolí, pro srandu je věrná i krátkému triatlonu.

Díky své totální změně, musela obměnit i šatník, včetně bot. Jenže vše nemusí být dokonalé. „Mám dvě malé děti, když člověk propadne sportu, tak to rodině bere nějaký čas, i pro rodinu je potom těžký se vyrovnat, že máma tam není. Postaví oběd na stůl a jde běhat. Doma mě nikdo nepodporoval, ale vyběhla jsem a byla spokojená," přiznává a na chvíli se ji z obličeje vytratí úsměv. „Okolí mě ale vnímá pozitivně, pokud mě někdo rok neviděl, nepoznal mě. To jsou strašně vtipné momenty," vrací se hned k veselejší tváři.

Na škole sportovala, nastoupila ale do práce a začala dělat kariéru. Den začínal s prázdným žaludkem. Snídaně v poledne, oběd v pět, večeře o půlnoci pizza. Na svět přišly také děti. Času bylo ještě méně. Zelenou dostala paštika, bílé pečivo, cola, pohyb jen nárazově. „Přibírala jsem pomalu a plíživě, moc jsem to neřešila, holt jsem si koupila další léto o číslo větší sukni," vzpomíná nadšená sportovkyně na roky minulé.

Pokud hlava chce, jde všechno

Ty jsou pryč. V příštím roce má jasný cíl, chtěla by získat trifectu ze závodů Spartan Race. „Je to o hlavě, když ta řekne, tak to dáte, je jedno, když vám okolí nevěří. Jeden život, jedna šance. Chtěla bych si také udělat fitness a výživový kurz. Ráda bych pomáhala lidem ve svém okolí. Mám vlastní zkušenost, ta funguje nejlépe," ví moc dobře Švecová, která má v případě pochybností klientů trumf v rukávu. Občas ho také vytáhne na odiv, jedná se o zaručený úspěch.

„Mám pořád při sobě fotku, když jsem vážila 113 kilo. Jsem teď spokojená, ale je to i trochu trapas, ukazuju něco, na co nejsem hrdá. Pořád se stále trochu za to stydím," kloní hlavu žena, která trénuje v In Energy v Dobříši.

Nadšená, ale kvůli nicnedělání a nesprávnému životnímu stylu přišla o pár let života. "To mě mrzí, nějaký vlak mi ujel. Teď chci jít ještě dál, představuju si šest až osm kilo dolů, více vyrýsovat postavu, dávám tomu rok," loučí se s nadšením žena, která si dokázala, že pokud chcete, může změna přijít. A to i hodně radikální.

Libor Kalous, Sport.cz

Dokázali byste se zbavit 50 kilo hmoty?


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce