Nejtěžší závod na světě? Musí vám připomenout i to, že si máte utřít zadek! říká jeden z účastníků

22. dubna 2021 16:42 - Tennessee/Praha

Závod, který má vcelku jednoduchá pravidla. Vítězí ten, kdo se nejdéle dokáže udržet na nohou. V extrémním běžeckém závodě „Big Dog´s Backyard Ultra“ musí běžci každou hodinu uběhnout zhruba sedm kilometrů, a to tak dlouho, dokud jim síly stačí. Rekord drží belgický zubař, který běžel 75 hodin v kuse a pokořil vzdálenost přes 500 kilometrů!

 

@QuintaFuerzaMX, Twitter

Jedná se zřejmě o nejextrémnější a nejpodivnější závod na světě, přesto každý rok přiláká stovky účastníků, kteří chtějí překonat sebe sama. Zvláštní je už samotný název závodu. Nese totiž jméno buldoka Big Doga, jehož majitel Gary Cantrell celý závod pořádá.

Akce se koná na rozlehlé farmě manželů Cantrellových v Tennessee, odtud backyard v názvu, tedy dvorek. No a přídomek ultra snad hovoří za vše. V tomto závodě totiž člověk může klidně uběhnout 400 kilometrů, ale stejně skončit s označením „nedokončil."

„Je to bolestivé, ale v dobrém slova smyslu," říká například francouzský softwarový inženýr, který uběhl za 59 hodin 400 kilometrů a závod vyhrál. „Užívám si určité formy utrpení," svěřila se pro změnu první žena, která závod v roce 2019 ovládla.

V průběhu akce jsou běžcům k dispozici odpočinkové stany a občerstvení. I když odpočinek na plastových skládacích stoličkách asi není nic extra příjemného. Během hodiny musí závodníci stihnout uběhnout požadovaný počet kilometrů, najíst se, odskočit si, zdřímnout si, a ještě se převléknout.

Lidé, kteří již závod absolvovali říkají, že s přibývajícím množstvím kilometrů potřebujete někoho, kdo vám bude tyto úkony připomínat a pomáhat s nimi. Určité části mozku prý přestanou fungovat na tolik, že je třeba připomenout i nutná hygiena po vykonání potřeby.

https://www.facebook.com/andyontherun/videos/566998357463500/

Někteří účastníci běží bez spánku tak dlouho, až začnou mít halucinace. Vyvstává otázka, proč se takovým stavům chtějí dobrovolně vystavovat. Odpověď je podle účastníka posledních tří závodů jednoduchá – lidi to prostě baví, protože je to zábava. Jiní to považují za neskutečnou výzvu v překonání sebe sama.

Výzvou musí být už také to, že na začátku vůbec běžci netuší, jak dlouho vlastně poběží. Záleží na výkonnosti ostatních. „Nesmíte na to myslet, soustředit se musíte jen na to, co se stane v nejbližších sekundách," říká jedna z účastnic.

Tento extrémní závod každoročně přiláká stovky běžců, kteří překonávají neuvěřitelné rekordy a sahají si až na dno svých sil.

bp, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..