Živě

Snídaně. Energie, která vystřelí běžcův ranní trénink

11. ledna 2016 07:13 - Praha

Běháte ráno a bez snídaně nevyběhnete? Ideální, máme pro vás pár tipů na rychlou snídani, která vám nezabere moc času. Začít den vyváženým a výživným jídlem má svá plus. Základem je rovnováha. Snažte se, aby první jídlo obsahovalo nejméně tři skupiny potravin. V našem případě jde o komplexní sacharidy, bílkoviny a vlákninu. Po tomto složení budete mít energii na trénink a odvrátíte hlad.

 

stock.tookapic.com

Co tedy na stůl, než vyběhnete? Představíme vám více možností. Čím více, tím lépe. Někdo je alergický už na banán, další nemůže pomeranče, třetí nemůže vidět zase jogurt.

• klasika, kterou už patrně okusil každý. Ovesné vločky s jogurtem. Když do tohoto základu přimícháte dvě lžíce rozinek, získáte lepší chuť. Pokud dáváte přednost banánu, ananasu, neváhejte, výběr je na vás. Vše zapijte poté třeba džusem. Na výběr jich je požehnaně.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

• zcela jiné chutě ve vás vyvolá jablko a sýr. Zkuste třicet až padesát gramů čedaru, k tomu přidejte ještě hrst ořechů nebo mandlí.

• banánové placičky. Pokud se nechcete před vyběhnutím moc najíst, vezměte jeden banán a jedno vejce. Společně rozmixujte a připravte si lívance. Kdo má rád „zrní", může si přidat třetí ingredienci. Pokud máte radši ale vláčnější a sladší start, využijte jen banán a vejce.

• smoothie. Pozřít něco po probuzení je pro někoho problém. Proto je lepší vypít a běžet. Jahody, jogurt, džus. Vše rozmixujete, vypijete a máte hotovo. Pokud dáváte přednost jen ovoci, namíchejte si složení podle vašich chutí. Je to přece vaše snídaně, která má chutnat vám.

Jde o váš trénink, vy se máte cítit pohodlně

• arašídové máslo se stává více a více populární. Jsou tací, kteří přes den na něj tajně chodí. Vy si ráno namažte na dva celozrnné plátky chleba jednu lžíci másla. K tomu jeden jogurt a snídaně je připravena. Pokud vám nevyhovuje arašídové máslo, zkuste mandlové.

Snídaně má být základem, která nastartuje celý den. Má být výživná, bohatá. To vše platí, ale vy nezapomínejte, že jdete po ní běhat, takže to s ní nepřehánějte. Žádné přejídání. Pokud zjistíte, že nemáte dostatek času se najíst před běháním a nechat si slehnout, jsou dvě možnosti.

Přivstaňte si, budete mít více prostoru na slehnutí. Pokud tohle není vaše volba, snídani si dejte po doběhnutí. Přesný návod, který by platil univerzálně pro všechny, neexistuje. Zkuste více možností, poté se propracujete k té, která vám bude nejvíce vyhovovat. A když budete spokojení, bude se vám i lépe běhat. A o to přece jde. Dobrý běh!

lik, Sport.cz

Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce