Rubriky:

Odjinud

Živě

Turek zase všechny podrtil: Domů veze 15. zlato ze 17 účastí

31. července 2018 08:25 - Berlín

Určitě jste už slyšeli o „nejhorších 400 metrech vašeho života“. Ano, hádáte správně ‒ jsou to ty, které v nejrůznějších zemích světa vedou do prudkých stoupáků skokanských můstků. Pár set metrů, po nichž vám zůstanou jen nohy z rosolu a plíce vyplivnuté hluboko pod vámi. Jeden z nejtěžších závodů svého druhu opět vyhrál Turek.

Reuters

Titisee-Neustadt u našich německých sousedů bylo o víkendu svědkem dalších nelítostných bojů v prudkých stoupáních. Na 1340 lidí se zúčastnilo nepřeberného množství rozběhů, aby na čtyřech stovkách metrů zdolali 142 metrů stoupání.

TRASA: Harrachovský kiláček ‒ nejhorší kilometr vašeho života

Letos se na akci odehrála také premiéra ve štafetových kláních mezi týmy profesionálních hasičů. Ti vyčerpávající závod absolvovali ve svých pracovních mundůrech. Ani příroda nebyla k účastníkům příliš milostivá a rozmáčela trasu závodu ranním deštěm. Úroveň obtížnosti jednoho z nejtěžších závodů světa tak ještě vzrostla.

Titisee-Neustadt Red Bull 400 muži
1. Ahmet Arslan, Turecko 3:34.8
2. Tomáš Čelko, Slovensko 3:36.8
3. Julian Kern, Německo 3:37.9
Titisee-Neustadt Red Bull 400 ženy
1. Suzy Walshamová, Austrálie 4:54.3
2. Sarah Mittelbergerová, Německo 5:07.1
3. Nadine Richterová, Německo 5:12.3

Nikdo a nic ale nedokázalo zbavit koruny nefalšovaného krále skokanských můstků ‒ pokud jde tedy o jejich vybíhání ‒ tureckého šampióna Ahmeta Arslana. Ten si odnesl už 15. prvenství ze 17 čtyřstovek, na nichž se kdy objevil.

V ženách nebyly boje o nic méně napínavé. Domácím závodnicím Mittelbergerové a Richterové nakonec zlato před nosem vyfoukla Australanka Walshamová.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce