Živě

Připravit, pozor, na zdraví! První oficiální světová chlastací liga je tu!

7. srpna 2016 08:34 - Londýn

Světlo světa uzřel první ročník mezinárodní soutěže, o níž jistojistě sní všichni sportovci posedávající každé odpoledne v restauračních zařízeních a sledující sportovní přenosy. Do Londýna se letos sjely světové špičky v rychlostním pití piva ‒ doslova a do písmene za běhu. Měli by Češi v takové záležitosti naději na úspěch?

Reuters

Minimálně jednu část disciplíny máme u nás v Česku natrénovanou velmi dobře. Piva vypijeme nejvíc na světě a nic na tom nezmění ani Bavoři se svým Bierfestem. Nicméně odjezdem svých nadějných sportovců do Británie žili hlavně Kanaďané a jejich odvěcí rivalové ze Spojených států amerických. Tyto dvě země zatím zplodily v nově se rodící disciplíně nejvíce rekordmanů. A jak se tato hra vlastně hraje?

VÍCE O PIVNÍ MÍLI: Konečně jsme světoví! Pivní míle poprvé v Česku

Soutěžící musí vypít před každým kolem na atletickém stadiónu jedno pivo a to celé zopakovat čtyřikrát za sebou. Výsledkem je tak jedna míle běhu a čtyři vypitá piva ‒ pivní míle. „Základním stavebním kamenem závodu jsou čtyři piva. Musí mít alespoň 5 % objemu alkoholu a musí mít 355 mililitrů. V plechovce nebo v láhvi. A na začátku každého kola vypijete jedno pivo. Po dopití odhazujete prázdnou nádobu a pokračujete v běhu," vysvětluje organizátor soutěže Corey Gallagher.

Letošní Beer Mile World Classic je první mezinárodní oficiální soutěží. Za dějiště pivně-gladiátorských her byl zvolen Londýn. A Gallagher přidává další, řekněme méně chutné podrobnosti: „Pokud nějakým způsobem neudržíte ve svých útrobách soutěžní nápoj, musíte běžet trestné kolo. Taková penalizace může proběhnout jenom jednou bez ohledu na to, kolikrát si cestou odložíte. Trestná piva nejsou."

Z prvního ročníku mistrovství v tomto tvrdém sportu urval vítězství pro zemi javorového listu Corey Bellemore s výkonem 4:34:35, což je nový světový rekord. V ženské kategorii zazářila Erin O'Mara se zřejmými irskými předky s časem 6:43:35. Na ní už ale závod zanechal jisté stopy. Krátce po doběhnutí byla spatřena zlomená v pase zabraná do ne právě společenských záležitostí.

kü, Sport.cz

Myslíte, že čas borců z Česka v této disciplíně ještě přijde?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce