Koho volíš? Tihle běžci Bahňáka!

18. května 2017 11:54 - Praha

Při většině závodů se každý normální smrtelník snaží vyhnout tomu, aby zapadl do bláta. Jenže při překážkovém závodu Tough Mudder (tedy cosi jako Drsný Bahňák) je kontakt s nahnědlým humusem samou podstatou snažení účastníků. A minulý víkend v německém Arnsbergu se jich k tomu sešlo na 17 tisíc!

Reuters

Tough Mudder je principálně podobný jiným překážkovým závodům jako Spartan Race, Army Run apod. Poprvé se konal v roce 2010 ve Spojených státech a záhy si vysloužil přízvisko nejtvrdšího závodu světa.

Zda je to pravda, si každý musí vyzkoušet na vlastní kůži. Faktem je, že absolvování závodu představuje skutečný očistec, a ne nadarmo se říká, že spíš než o triumf zde jde o týmového ducha.

Což potvrdil i vítěz z Německa Sebastian Wolf. „Běžel jsem si svoje, ale na trati jsme byli jako jedna rodina. Pomáhali jsme si, vtipkovali, povzbuzovali se. Bylo to parádní," prohlásil spokojeně.

Takže slovy klasika: ani Losna, ani Mažňák. Příště jenom Bahňák!

pn, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce