Rubriky:

Odjinud

Keňský šampión bude deportován. Imigrační úřad je nemilosrdný

23. června 2017 08:29 - Ottawa

Elitní keňský běžec působící poslední roky v Kanadě dostal příkaz k opuštění země. Stát jinak ve světě považovaný za mírumilovný a přátelský postupuje v případě nadějného atleta značně nekompromisně. Že by snad tato severoamerická země chtěla trumfnout imigrační politiku nového prezidenta Spojených států? Těžko říci. Pravdou je, že mnoho jiných států uděluje těmto skvělým běžcům své občanství velmi rádo a promptně, a to z prokazatelně zištných a prospěchářských důvodů.

 

facebook D. Kasia

Proč si Kanada nechce ponechat vítěze například několika prestižních půlmaratónů tak není zcela jasné. Osmatřicetiletý vytrvalec Dancan Kasia žije v Kanadě od srpna roku 2013. Statistiky Association of Road Racing Statisticians uvádějí, že závodů na území Kanady se účastní ještě o rok déle. Celkově se měl zúčastnit 34 velkých závodů, v nichž to dotáhl na místo nejvyšší například v Calgary Half-marathon, Quebec City Half-Marathon, Canada Army Run nebo Thuder Bay Half-Marathon. Objevil se tak na mnoha závodech po celé zemi ‒ od Quebecku po Britskou Kolumbii.

Když musíte přivézt zlato z olympiády, aby vaše vesnice měla elektřinu

Teď mu v poštovní schránce přistála výzva imigračního úřadu, aby do 28. června tohoto roku opustil stát Kanada. Jeho žádost o udělení trvalého pobytu a udělení statusu uprchlíka byla zamítnuta. Jak sám sportovec uvádí na svých osobních stránkách „po celou dobu plnil všechny požadavky imigračních úředníků v souvislosti se svými žádostmi". Nebylo to nic platné. Před nedávnem zkoušel získat povolení k trvalému pobytu i jinou právní cestou, i ta však byla nakonec zamítnuta.

Běžec na dlouhé tratě se v tuto chvíli snaží proti rozhodnutí ještě odvolat, jeho čas se ale nezadržitelně krátí a každý pokus obnáší také zaplacení právníkům. Z tohoto důvodu otevřeli Kasiovi přátelé veřejnou sbírku s cílem získat pro tyto účely alespoň 10 000 dolarů. V tuto chvíli je na sbírkovém účtu necelých 6600 dolarů. Atlet má manželku a dvě děti.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce