Rubriky:

Odjinud

Víkendová běžecká party přinesla přes 100 kilometrů

11. září 2017 09:27 - Praha

Víkend je minulostí. Cesta od pramene Vltavy k prameni Labe má za sebou první kilometry. Redaktor Běhání na Sport.cz René Kujan má týden, aby zvládl 360 kilometrů. A to po svých a bez využití civilizačních výhod. Žádné nákupy, restaurace. Musí si vystačit jen se svým batohem a přírodními dary. Na jedné straně sportovní výzva, na druhé pomoc vozíčkářům.

 

René Kujan

„V sobotu jsem vyběhl od pramene Vltavy, trasa začala přeběhem Kvildy, poté postupně po cyklostezkách a turistických trasách, kdy jsem nabral směr Praha. První den jsem uběhl 49 kilometrů," hlásil z trati Kujan.

Redaktor Sport.cz spustil další šílenost. Přidáte se?

První dva dny se chtěl šetřit, přesto v neděli uběhl 54 kilometrů. Podle vyznačené mapy má pár kilometrů náskok. „Celou neděli pršelo, hodně jsem zmokl, ale počasí se už trochu umoudřilo, snad něco i uschne," přemítal v neděli večer, když se ukládal ke spánku vedle kukuřičného pole.

Žádná restaurace, hotel, kemp, tady vládne spánek pod nebem. Na vrcholku kopce, v lese. Co nejvíce si odpočinout, šetřit síly a věřit, že příroda nebude moc vzdorovat.

Projekt věnovaný podpoře startovacího bydlení můžete podpořit i vy. Podrobnosti najdete na stránkách Daruj správně.

Velký díl má také strava. „Sušené maso, jablka, pár hrstí ostružin, co jsem našel v lese," popsal Kujan nedělní menu. „Je to trochu jednotvárný jídelníček, ale lepší než nic, snad to bude k jídlu ještě sedmý den," doufá redaktor rubriky Běhání na Sport.cz.

Kujan se rozhodl podporovat hendikepované sportovce poté, co sám prošel těžkou dopravní nehodou a zdlouhavou rehabilitací po poranění páteře.

Jakým způsobem ale jeho běh pomůže vozíčkářům? „Za každý uběhnutý kilometr věnuji na sbírkový účet České asociace paraplegiků minimálně deset korun. Sehnal jsem další oficiální partnery, kteří udělají totéž, a snažím se k podobnému inspirovat další lidi i firmy kolem. Největší naděje pak vkládám do generálního partnera akce, což je banka, která přislíbila vybrané peníze ještě zdvojnásobit. To mi už dodává hodně velkou motivaci," uzavírá vytrvalec.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce