Rubriky:

Radíme

Živě

Zpráva, z níž padnete na kolena: Běh kloubům prospívá

29. října 2016 08:31 - Londýn

Také vás už unavují a otravují poznámky okolí směřující k vaší oblíbené pohybové aktivitě a chmurným předpovědím směrem k vašim kolenům? Je to otravnější, než když se vám na maratónu začne shrnovat ponožka, že? Tak teď na své (ne)přátele můžete vyrukovat s nejnovějšími vědeckými poznatky. Nemohou totiž být více vedle než onen pověstný jehličnan z čeledi borovicovitých.

 

Profimedia.cz

Vědecký výzkum publikovaný nedávno v časopise Arthritis Care & Research Journal totiž ukázal, že se obavy o zdraví běžcových kolen nezakládají na skutečnosti. Studie založená na pozorování téměř tří tisícovek lidí středního věku totiž ukázala, že jedinci oddávající se běhu mají v reálném světě problémů s koleny méně než jiní.

ČTĚTE TAKÉ: Běh kloubům pomáhá. Že škodí, je jen pověra

Skálopevné přesvědčení odborníků tedy zní: Neexistuje zvýšené riziko symptomatické osteoartritidy kolene u běžců v porovnání s neběžci. Výsledky studie navíc jasně říkají, že čím více lidé běhali, tím menší pociťovali bolesti kolen.

Pouze 21 % lidí, kteří pravidelně běhali, mělo nějaké potíže s koleny. U lidí, kteří tomuto druhu pohybu neholdovali, to bylo 29,6 %. Ve skutečnosti by si tedy lidé, dobromyslné postarší paní ze sousedství i vaši jízliví kamarádi měli říkat: Tebe bolí kolena? No já se ti divím, že ještě neběháš!

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce