Rubriky:

Radíme

TEST: Větrovka Reebok Running Essentials Woven Jacket ‒ dobrý kámoš v army stylu

22. prosince 2016 13:33 - Praha

Pryč už jsou doby, kdy byly na trhu jen dvě použitelné větrovky ‒ modrá a červená. Dnes aby si člověk na výběr té pravé a jedinečné vzal hned dvoudenní dovolenou. Abychom vám vybírání a inspiraci pro Ježíška alespoň trochu usnadnili, přinášíme uživatelský test dalšího kousku, který dle našeho redakčního výběru stojí za povšimnutí. Zima snad už konečně začne klepat na dveře i svým sněhovým prstem a je tak nejvyšší čas přejít na zimní vzor kamufláže, nemyslíte?

 

reebok.com

Základní větrovka od Reeboku splňuje několik předpokladů pro to, aby se stala vaším oblíbeným běžeckým společníkem: Moc nestojí, dost dobře funguje, je jednoduchá, zato však účinná. Navíc má dnes tolik módní nádech „army" stylu. Stačí jen trochu přimhouřit oči a před vámi defiluje oděvní součástka nějaké speciální (běžecké) vojenské jednotky s, když ne povolením zabíjet, tedy alespoň s povolením běhat s téměř vražednou radostí.

TOHLE VÁS BUDE ZAJÍMAT: Zima ve znamení běžeckých objemů, pilování techniky a doplňkových sportů

Větrovka je zcela dle očekávání větruodolná. Nečekejte ale takové to klasické šustění klasických materiálů. Ne, je příjemně „nízkodecibelová". Zároveň látka dobře propouští pot, odvětrává. Nehonosí se žádnou zázračnou membránou s tajemným názvem a ani nemá ambice být zároveň větrovkou i dešťovkou. Do průtrže mračen zkrátka není. Nějaký ten sníh v ní ale přeci jen přežijete, než provlhnete a promrznete do úrovně Eskymáka zlomeného v zatáčce.

Jak bylo řečeno, bunda je to jednoduchá. Střihově nekomplikovaná záležitost má stojací límeček, klasicky napojované rukávy, které jsou neklasicky hned ze tří panelů. Konce rukávů i celé bundy jsou zakončeny obšívaným gumovým rantlem. Délka bundy je poněkud větší, takže jsou dobře chráněna i běžcova záda. Celorozepínací kvalitní zip YKK svítivě žluté barvy je podšit příjemnou spodní légou s překryvem u krku proti případnému škrábání. Z pravé strany zipu si výrobce dovolil asi jedinou serepetičku vybočující z jednoduchosti zpracování ‒ černý všitý pruh s reflexním logem výrobce. Dva menší reflexní body najdeme také na zádech v úrovni pravého ramene.

PLUSY
 dobrá ochrana proti větru
 líbivý „mužný" design, který ukryje i nějakou tu špínu
 velká kapsa na rukávu
 jednoduché, spolehlivé zpracování
 dobrý poměr cena/výkon
reflexní prvky
MÍNUSY
není odolná proti dešti
VÁHA
152 gramů
CENA
lze sehnat i pod 1050 korun

Na levém rukávu zboku je umístěna rozlehlá jednoduchá kapsa na potřebnosti typu mobilního telefonu či balíčku papírových kapesníků. Pozor ovšem na záludnosti excentrického zatěžování při pravidelném tréninku! Jak dokládají i příklady z praxe, tisíckrát nic umořilo i... nejednoho běžce.

Osobně se domnívám, že tento kousek od Reeboku naplňuje také pořekadlo: V jednoduchosti je síla. Ačkoli je to vlastně „jen docela obyčejná větrovka", má pro mne jistou přitažlivost. Když se mi zrovna nechce ven na další trénink, stačí zvědavý pohled vrhnout na věšák s běžeckým ošacením a, je-li tam tahle větrovka, hned se mi má lenost zdá o něco menší. A ještě jedna věc mě na bundě baví: Švihnu-li sebou někde na běžeckých stezkách do bláta, většinou to v té důmyslné kamufláži není vůbec vidět a já můžu s bundou „bez poskvrny" pokračovat třeba i v sociálních interakcích na veřejnosti.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Běžecká bunda Nike HyperShield Flash – jediným jejím omezením jste vy 
Bunda Mizuno Lightweight 7D Jacket ‒ O bundě lehké tak, že máte strach, aby se nevznesla k obloze 
Mikina Icebreaker Compass. Díky merinu jako v bavlnce 

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 listopad 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce