Rubriky:

Radíme

Denně zvracet, denně dřít. I o tom je život nejrychlejšího party boye

16. ledna 2017 08:45 - Praha

Světlo světa zcela nedávno spatřil film o muži, kterému všichni přezdívají Blesk. Není také divu – vždyť je nejrychlejším mužem planety na stovce i dvoustovce. Je ale jednoduché natočit dokumentární film o člověku, který dává několik interview denně a zná ho snad úplně každý? A je jednoduché být Usainem Boltem? Odpověď možná najdete ve snímku britských režisérů bratrů Bena a Gabea Turnerových.

 

Profimedia.cz

Pojetí celého filmu I am Bolt vychází ze zpovědi samotného běžce. Režiséři jako by ustupovali do pozadí a nechávají samotného atleta vyprávět svůj vlastní příběh o tom, jaký skutečně je. Režisérské duo strávilo se sprinterem téměř rok a půl času natáčením a provázením na cesty na mistrovství světa či olympiádu. Vedle šťastných chvil vítězství a velmi tvrdé přípravy se jim podařilo věrně zachytit také ubíjející nudu hotelových pokojů, v nichž Bolt tráví až nepříjemně mnoho času, i to, jak si sportovec umí na party vyhodit řádně z kopýtka.

VÍCE O BOLTOVI: Usain Bolt paří dál. V Londýně platil v baru 400 tisíc, hlavně za šampaňské

„Čím jsem starší, tím menší zábava to je," uslyšíme z úst světového šampióna výrok o sportu, v němž exceluje. A realita mu dává zapravdu: Několik měsíců před odletem na olympiádu v Riu de Janeiro utrpěl Bolt zranění kotníku, které se rozhodl léčit na věhlasné klinice v Německu.

Během natáčení ovšem museli filmaři bojovat i se samotným Boltem. Ten je velmi aktivní na sociálních sítích a zcela propadá moderním technologiím (plus si přičtěte tu nudu hotelových pokojů), takže s telefonem si hraje téměř neustále. V jednu chvíli hrozilo, že Boltovy příspěvky na Snapchatu budou relevantnější a úspěšnější než celý právě natáčený film!

Kromě samotného Bolta se dostaneme trochu blíže také k jeho osobnímu trenérovi Glenovi Millsovi, bývalému šéftrenérovi jamajského olympijského družstva. Kdo ho zná, tvrdí o něm, že by jej mohli macerovat a poté nitrožilně podávat jako sedativum, tak klidně a vyrovnaně působí. Pod jeho vedením ovšem probíhají tvrdé tréninky. Žádný military style, pokyny jsou udávány klidným hlasem a Bolt je i přes občasnou velkou nechuť vyplní. „Zvracel jsem každý den," říká Bolt o své přípravě na londýnskou olympiádu, odkud si, jak známo, opět odvezl trojici zlatých. On sám si ale nejvíc necení žádné zlaté placky z mistrovství světa či olympiády. Dle jeho vlastních slov nikdy nic nepřekoná vítězství z roku 2002 na juniorském MS před domácím publikem na Jamaice.

Bolt se tento rok rozloučí s aktivní sprinterskou kariérou. Co bude dál? Jeho snem je hrát fotbal za oblíbený klub Manchester United. Takže, kdo ví, třeba nám Usain z očí přeci jen nezmizí nadobro.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce