Rubriky:

Biatlon

Živě

Andělské biatlonistky. Italové na křídla i na Bimba jen zírali

6. prosince 2018 10:58 - Pokljuka

Na úvodní individuální klání SP v Pokljuce došlo až s denním odkladem. Mlha ve středu nedovolila biatlonistům závodit. Na Mikuláše před dnešní závodní porcí, do níž spadá odložená mužská dvacítka i plánovaná ženská patnáctka, však došlo. A v plné parádě.

 

Facebook Český biatlon

S příjezdem fanoušků s malými dětmi se v myslích českých biatlonistů probudila okouzlující mikulášská tradice. Zpestřili si dlouhé dny na soustředěních a závodech. "U nás už Mikuláš byl! I s krásnými anděly a pěkně vostrým čertiskem," hlásili na sítích už večer, který ve Slovinsku v jejich podání dostal tradiční českou podobu. Mikuláš, čert, dva andělé...

Tak co, už byl u vás? A řekli jste básničku? A dostali jste uhlí nebo dobroty!?

Posted by Český biatlon on Wednesday, December 5, 2018

„Holky už měly odtrénováno, klukům závod zrušili, tak co s načatým večerem? Holky vzaly nůžky a pustily se do toho...," líčili dále.

I na čertovské řetězy došlo. I když vlastně spíše sněžné z týmové dodávky, odkud je zajistil Michal Šlesingr.

Živočišné uhlí pomohlo udělat čerta z Bimba - Michala Krčmáře. Děti fandů byly vyděšené i nadšené zároveň, jak to má být.

„Básničky byly excelentní, tady se rozhodně nezlobilo. Dobroty jsme nějaké vyštrachali po kufrech, uhlí potřeba nebylo," psali dále na sítích.

A nabídli andělsko-čertovský zážitek i sousedům. „Naše mikulášská přepadovka vletěla do vedlejší chaty, kde bydlí italský tým. Sice jsme Lukimu Hoferovi nerozuměli, ale asi to fakt byla básnička," pokračovali rozverně. „Za odměnu se kluci mohli vyfotit s andílkama Evčou (Puskarčíkovou) a Makulou (Davidovou). A vlastně i Bimbočert byl za odměnu."

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.