Rubriky:

Biatlon

České biatlonové drama: Máme i kritické úseky

20. února 2020 20:17 - Nové Město na Moravě

Světová esa zažívají třaskavé chvíle při bojích o medaile na MS v Anterselvě, biatlonové drama nabývá větších rozměrů i na domácí půdě. Zkraje března musejí být připravené tratě pro pokračování Světového poháru v Novém Městě na Moravě. O hrozbě, že by se závody nakonec nejely nikdo nemluví, ve Vysočina Areně se stále lyžuje, přesto pořadatelé nemají při stávajícím vývoji počasí tak úplně vyhráno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsou místa, kde je sněhu stále dostatek. Ale máme i kritické úseky," říká sekretář organizačního výboru Jan Skřička pro biatlon.cz. Například v Modříňáku nebo Plačkovci (na lesních úsecích) jsou při dosavadním průběhu zimy podle něj problematická místa. „Nyní se chystáme vyhodnotit, co obleva způsobila a jak vše napravíme," pokračuje Skřička.

Organizátoři musejí tratě upravit tak, aby byly nachystány nejpozději do pondělí 2. března na tréninky. V téhle zimě už zdárně připravili tratě pro lednový lyžařský SP. Museli přitom sáhnout do sněhového zásobníku. Mohou si blahopřát, že ho před časem zřídili.

Příprava tratí v Novém Městě na Moravě před letošním běžeckým  SP.

Zlatá lyže

„Máme k dispozici technický sníh, který budeme rozvážet na tratě. Tato zima názorně ukázala, jak prozíravé bylo vybudování obřího sněhového zásobníku. Jsme nesmírně rádi, že tuto výhodu máme," říká dále Skřička. V příštích dnech má ovšem i na Vysočině vystoupat teplota k 10 stupňům Celsia.

Při lednovém Světového poháru v běhu na lyžích novoměstští organizátoři nepřipravili původně plánovaný pětikilometrový okruh. A nerozšířili tratě. A vyplatilo se jim to. „Neudělali jsme to z jediného prostého důvodu. Sníh bychom při současné oblevě ztratili. Naopak jsme vrstvu navýšili a sníh neodtál. Naštěstí byli zástupci lyžařské federace FIS rozumní a souhlasili s tím, že se závodilo na kratší trati. Proto máme stále v řadě míst dostatečnou sněhovou vrstvu a můžeme i při současných nevýhodných povětrnostních podmínkách Světový pohár v biatlonu uspořádat," dodává sekretář organizačního výboru.

Ve čtvrtek 5. března je na programu sprint žen, úvodní disciplína čtyřdenního klání.

vap, Sport.cz