Rubriky:

Biatlon

Další česká biatlonistka končí!

4. května 2018 10:13 - Praha

Po fenomenální Gabriele Koukalové se s kariérou rozloučila další česká biatlonistka. Své rozhodnutí sdělila Veronika Zvařičová fanouškům na instagramovém účtu. „Končím biatlonovou kariéru a jsem šťastná,“ napsala devětadvacetiletá, nyní již bývalá reprezentantka.

 

Petr Hloušek, Právo

V uplynulé sezóně přitom rodačka z Krnova prožila snový comeback. Po hrozivé srážce s autem v roce 2013 bojovala o život a devět dní si vůbec nepamatovala. Postupně se dokázala vrátit nejen do normálního života, ale i do vrcholového sportu. Letos svoji snahu dokonce dotáhla až k účasti na olympiádě v Pchjongčchangu.

Nicméně už dříve avizovala, že šlo nejspíš o její poslední biatlonovou sezónu. „Nemůžu usnout. Jsem plná dojmů a nadšení ze své budoucnosti. Právě jsem učinila rozhodnutí ve své hlavě. Nežiji přece v zítralandu, a proto nebudu neustále odkládat to, co vám chci sdělit již delší dobu," připravovala své příznivce na definitivní verdikt.

 

Nemůžu usnout. Jsem plná dojmů a nadšení ze své budoucnosti.🍀 Ale... 😊 Právě jsem učinila rozhodnutí ve své hlavě. Nežiji přece v zítralandu a proto nebudu neustále odkládat to, co vám chci sdělit již delší dobu a nevím jakým stylem. 💭 Já myslím, že většina z vás ví. :) Šikulky.💛 Moje máma.. ♡ ta mi od malička dala tolik lásky a volnosti, co se do mě vešla. Dopřála mi tu možnost ochutnat svět plnými doušky. A děkuji jí za tu možnost, okusit biatlon.🌹 Od 15 let jsem ve ,,světě'' bez blízkosti rodičů a jsem na sebe moc pyšná. Zvládla jsem to. Biatlon? Jo biatlon, ten mi dal, kluk jeden. Tolik krásných okamžiků a chvil. Odvahu, motivaci, motor, vůli, krásu, naději, trpělivost, štěstí a především druhý život.🤘 Končím biatlonovou kariéru a jsem šťastná. ❤ Děkuji všem nadšeným fanouškům, milým podporovatelům, úžasným sponzorům, trpělivým trenérům i sportovcům. Všem lidem co byli okolo mě během biatlonu. Jsem dítě štěstěny a pokaždé sem kolem sebe měla milující lidi. Velmi si vás vážím. Bez vás by to bylo o kus těžší. Jste úžasní. 🃏 Ostatním co pokračují v biatlonu držím pěsti a přeji štěstí. 🥇 Neustále mě můžete sledovat na mém sportovním profilu a instagramu, kde se s vámi budu ráda dělit o můj životní příběh. A věřte mi, bude to stát za to. Miluji vás lidi a vždycky budu. 😎 Čeká mě dlouhý, šťastný a bohatý život. Je to o rozhodnutí. Začíná část druhá. 💎💎💎 xoxo vaše Veri💋 Děkuji pane biatlone.

Příspěvek sdílený Veronika Zvařičová (@veronikazvaricova),Kvě 2, 2018 v 4:11 PDT

„Končím biatlonovou kariéru a jsem šťastná. Děkuji všem nadšeným fanouškům, milým podporovatelům, úžasným sponzorům, trpělivým trenérům i sportovcům. Všem lidem, co byli okolo mě během biatlonu. Jsem dítě štěstěny a pokaždé jsem kolem sebe měla milující lidi. Velmi si vás vážím. Bez vás by to bylo o kus těžší. Jste úžasní. Ostatním, co pokračují v biatlonu, držím pěsti a přeji štěstí," loučí se se svým milovaným sportem.

Největších úspěchů dosáhla ještě v juniorské kategorii. Na MS v Canmore vybojovala ve štafetě zlato. V profesionální seniorské kategorii se pak blýskla stříbrem na ME v Bansku. Další kovy už ale nepřidá.

„Čeká mě dlouhý, šťastný a bohatý život. Začíná část druhá," těší se na období po kariéře Zvařičová.

roj, Sport.cz

Zrušit