Rubriky:

Biatlon

Tresty stíhaný ruský biatlon má nového šéfa

18. května 2018 20:04 - Ťumeň

Ruský biatlon se bude snažit napravit svou pošramocenou pověst pod vedením Vladimira Dračeva. Čtyřnásobný mistr světa byl dnes zvolen novým předsedou Ruské biatlonové unie. Ve volbách v Ťumeni dvaapadesátiletý Dračev porazil Dmitrije Aleksašina a místopředsedu Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Viktora Majgurova. Ve funkci vystřídá Alexandra Kravcova, který již nekandidoval.

 

Český biatlon/Petr Slavík

Rusové v prosinci přišli o plné členství v IBU poté, co Mezinárodní olympijský výbor kvůli dopingovému skandálu na hrách v Soči vyloučil Rusko z únorových olympijských her v Pchjongčchangu.

Rusko tak přišlo o hlasovací právo v IBU, jeho reprezentanti ale mohli dál startovat v mezinárodních závodech včetně Světového poháru. V červnu má IBU na zasedání výkonného výboru Rusku plné členství obnovit.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.