Živě

Hříšník už zná svůj trest! Boxer, který pokousal svého soupeře, se do ringu hned tak nepodívá

23. dubna 2019 18:22 - Londýn/Praha

Kash Ali, který na konci března přímo během boxerského klání těžkých vah pokousal svého soupeře Davida Price, už zná svůj trest. Dostal zákaz činnosti na šest měsíců.

 

Lee Smith, Reuters

Poté, co Ali soupeře pokousal na břiše, byl souboj v pátém kole okamžitě ukončen pro nesportovní chování. Viník byl diskvalifikován a byla mu ihned zastavena činnost. Na těle Price byly po klání znatelné otisky zubů.

27letý boxer se sice po utkání za své „neakceptovatelné chování" omluvil, trestu se ale nevyhnul. Vedle půlročního zákazu, který mu udělil britský Boxing Board of Control, musí podle BBC Sport zaplatit také pokutu ve výši 10 000 liber.

Kousnutím soupeře přímo během souboje nechvalně proslul kromě Aliho také Mike Tyson, který v roce 1997 dokonce takto svého soupeře Evandera Holyfielda připravil o část ucha.

bak, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.