Rubriky:

Bojové sporty

Dámy, odejděte! Šlo o život, ale záchranářky z posvátné půdy nekompromisně vyháněli

7. dubna 2018 07:27 - Maizuru

Ženy nám přece nepolezou na posvátné území. Co na tom, že jde o život. Tradici za každou cenu se snažil dodržet rozhodčí při zápase sumó v Japonsku. Národní sport má specifická pravidla. Prostory, kde se odehrávají souboje jsou ženám zapovězeny.

Platit to mělo i ve chvíli, když se v nastalém chaosu snažily ženy z hlediště spontánně a  urychleně pomoci sedmašedesátiletému starostovi města Maizuru na ostrově Kjóto. Muž zkolaboval při slavnostní řeči.

„Dámy, opusťte prosím kruh," znělo z rozhlasu nekompromisní a poněkud hloupé hlášení. I japonské mužské publikum totiž reagovalo údivem.

Záchrana přímo v ringu dohjó pochopitelně pokračovala i za účasti žen.

Na sociálních sítích  to pak ortodoxní vyznavači tohoto zápasu schytali. Šéf tamní asociace sumó Nobujoši Hakkaku se nakonec omlouval oběma ženám, které zčistajasna v nouzi přispěchaly s pomocí, a děkoval jim za rychlou akci.

Na omluvu rozhodčího uvedl, že zpanikařil. „Bylo ta nevhodná reakce v situaci, kdy byl ohrožen život," uvedl Hakkaku.

Starosta utrpěl krvácení do mozku, ale přežil. Po operaci by měl být ve stabilizovaném stavu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.