Rubriky:

Ostatní sporty

Česká cyklokrosařka Nash si na MS dojela pro bronz

30. ledna 2011 12:05 - ST. WENDEL

Česká cyklokrosařka Kateřina Nash vybojovala na mistrovství světa v Sankt Wendelu bronzovou medaili. Vítězkou se stala potřetí za sebou Nizozemka Marianne Vosová, druhá skončila Američanka Katherine Comptonová.

 

Michal Červený, www.mtbs.cz

Trojice pozdějších medailistek ujela zbytku pelotonu již v třetím kole a od té doby zvyšovala náskok, přestože se je snažila dohnat legendární Němka Hanka Kupfernagelová. V posledním kole nastoupila Vosová a při jízdě za svým čtvrtým titulem nedala soupeřkám šanci. Nash se však přesto mohla radovat z bronzu, který jí před rokem v Táboře těsně o jedno místo unikl.

Česká výprava tak má před závěrečným závodem šampionátu, jímž bude nejočekávanější závod mužů kategorie elite, na kontě dvě medaile. Stejně jako Nash vybojoval v sobotu třetí příčku Karel Hník v závodu jezdců do 23 let.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Sankt Wendelu (Německo):
Ženy (17,07 km): 1. Vosová (Niz.) 40:31, 2. Comptonová (USA) -17, 3. Nash (ČR) -20, 4. Kupfernagelová (Něm.) -42, 5. Achermannová (Švýc.) -1:10, 6. Van Passenová (Niz.) -1:20, 7. Ferrierová-Bruneauová, 8. Ferrandová Prevotová (obě Fr.) obě -1:42, 9. Cantová (Belg.), 10. Spitzová (Něm.) obě -2:00, ...13. Havlíková -3:05, 29. Mikulášková (obě ČR) -5:03.
Pořadí zemí: 1. Nizozemsko 18 bodů, 2. Německo 30, 3. Francie 40, 4. Česko 45, 5. Británie 50.


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.