Kaiserwalzer s Matuským vyhráli čtvrtou kvalifikaci na Velkou pardubickou

4. září 2021 16:34 - Pardubice

Tmavý hnědák Kaiserwalzer s žokejem Lukášem Matuským vyhráli čtvrtou závěrečnou kvalifikaci na 131. Velkou pardubickou. V šestičlenném poli v závěru dostihu na 5800 metrů porazil předloňského vítěze pardubické Theophilose.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Dostih odtáhl Theophilos s žokejem Josefem Bartošem. V cílové rovince se na ně dotáhli na Slovensku trénovaný Kaiserwalzer s Matuským a porazili je o dvě délky.

"Snažil jsem se mu vyhovět, aby ho dostih bavil. Bylo to rozjeté v tréninkovém tempu, Pepča (Bartoš) to super vedl a v koncovce prokázal nejlepší finiš," řekl Matuský v České televizi. Slovák Matuský by měl ve Velké pardubické sedlat Hegnuse, s kterým loni slavný dostih vyhrál.

Tmavý hnědák Kaiserwalzer s žokejem Lukášem Matuským v rámci 4. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou.

Roman Vondrouš, ČTK

Jedenáctiletý Theophilos absolvoval letos kvalifikaci podruhé. V té první v květnu doběhl mezi čtrnácti soupeři pátý. V menším poli se s ním Bartoš krátce po startu posunul do čela. "Nechtěl jsem riskovat, že někde zůstaneme. Jel na osmdesát procent a všechno bylo v pohodě, Není až takový bojovník ve finiši, zvlášť když nejsou ještě plný tribuny. Ale až to uslyší, tak pojede," věří Bartoš.

Podmínky pro start ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splnilo třicet koní. Dostih i s upraveným Taxisovým příkopem, který letos prošel rekonstrukcí, se uskuteční tradičně druhou říjnovou neděli - letos 10. října.

Dostihový mítink v Pardubicích:
Čtvrtá kvalifikace na Velkou pardubickou (5800 m, pětiletí a starší koně; dotace 200.000 Kč):
1. Kaiserwalzer (ž. Matuský, tr. Brečka, stáj DS Millennium), 2. Theophilos, 3. Mahe King
Čas: 7:37,84.
Výrok: jistě 2 - 3 1/2 - daleko.
Další dostihy:
I. Giorgione (ž. Bartoš) - Jacqueline - Ragtime
II. No Time To Lose (ž. Velek) - Medic - Chrystal Cross
III. Chelmsford (ž. Bartoš) - Player - Zataro
IV. Sacamiro (ž. Odložil) - Del Rey - Apple's Kamikaze
VI. Kornelia (Kocman) - Godfrey - Christiano
VII. Bob Heart (ž. Kratochvíl) - Charismatic - Mizuri
VIII. Maková Panenka (ž. Odložil) - Yahk - Argano
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.