Rubriky:

Cyklistika

Živě

Děsivý start nového angažmá! Čtyři stehy na obočí po šeredném pádu

8. ledna 2019 16:44 - Madrid/Praha

První start v novém dresu skončil málem mimořádnou patálií! Nevinná kratochvíle pro zpestření přípravy přinesla jen trable. Španělský cyklista Gorka Izagirre si pouhých šest dnů od oficiálního přestupu do týmu Astana šeredně natloukl při pádu během cyklokrosového závodu v rodném Ormaiztegi.

Jednatřicetiletý Španěl i jeho o dva roky mladší bratr Ion debutovali po přestupu z formace Bahrajn v novém dresu v baskickém městě při cyklokrosovém závodě. A šlo o premiéru, která se málem stala noční můrou. Mělo přitom jít jen o zpestření přípravy, která směřuje k premiéře na silnici při závodě Vuelta Valenciana 6. února.

Gorka Izaggire, vítěz etapy z italského Gira 2017 a účastník deseti Grand Tours, ztratil při nájezdu na betonový můstek kontrolu nad kolem a levou stranou těla ve vysoké rychlosti drsně narazil do betonové zdi. Přestože nechybělo mnoho, aby přeletěl zeď a zřítil se několik metrů do potoka, jako zázrakem z karambolu vyvázl jen se čtyřmi stehy na obočí.

K dovršení smůly však nechtěně sundal i bratra Iona, vítěze etapy na Giru i Tour, který rovněž před nadcházející sezonou přestoupil do Astany a při cyklokrosovém závodě v rodném městě jel v osudný okamžik těsně za bratrem, tudíž neměl mnoho šancí reagovat. Vyvázl nicméně jen s drobnými škrábanci, zatímco bratr musel podstoupit vyšetření v nemocnici. Silniční sezona obou závodníků by ale neměla být ohrožena.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.