Bábek byl na MS dráhařů šestý na kilometru s pevným startem

1. března 2019 20:30 - Pruszków/Praha

Tomáš Bábek obsadil na mistrovství světa v dráhové cyklistice šesté místo v závodě na 1 km s pevným startem. Vicemistr světa v této neolympijské disciplíně z roku 2017 tak zaznamenal na šampionátu v Pruszkówě nejlepší český výsledek.

 

Václav Šálek, ČTK

Jednatřicetiletý Bábek si na pevném kilometru alespoň částečně spravil náladu po čtvrtečním keirinu, v němž chtěl bojovat o duhový trikot šampiona, ale skončil až šestnáctý.

Do finálové osmičky prošel čtyřnásobný medailista z MS a ME výkonem 1:01,092 jako poslední, když o jednu desetinu sekundy odsunul na první nepostupovou příčku reprezentačního kolegu Robina Wagnera. Ve finálové jízdě Bábek zajel pomalejší čas 1:01,186, ale dva soupeře porazil a připsal si konečné šesté místo.

Dráhový cyklista Tomáš Bábek (uprostřed). Ilustrační foto.

Titul získal Francouz Quentin Lafargue, jenž o 359 tisícin sekundy porazil pětatřicetiletého Nizozemce Thea Bose.

Dvě umístění ve druhé desítce si dnes připsal Nicolas Pietrula. Cyklista pražské Dukly byl osmnáctý v kvalifikaci stíhacího závodu jednotlivců a poté obsadil devatenáctou příčku v bodovačce.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.