Tour po nových opatřeních nebude v původním termínu možná

13. dubna 2020 21:51 - Paříž

Tour de France nebude po nových opatřeních vlády možné uspořádat v původním termínu. Největší cyklistický závod má začít 27. června, ale prezident Emmanuel Macron dnes prodloužil karanténní opatření kvůli pandemii koronaviru do 11. května a zároveň oznámil, že akce s velkým počtem lidí bude možné pořádat nejdříve v polovině července.

 

Christian Hartmann, Reuters

Francie patří k nejvíce zasaženým zemím nemocí covid-19. Pořadatelská agentura ASO již dříve uvedla, že o osudu letošního ročníku rozhodne nejpozději 15. května. Minulý týden ředitel Tour Christian Prudhomme kategoricky odmítl myšlenku, že by se jelo bez diváků.

Jedinou možností, jak zachránit 107. ročník, je tedy náhradní termín. Podle plánu B by se Tour mohla jet od 25. července, kdy původně měly začít olympijské hry v Tokiu.

UCI poslala všechny zaměstnance na nucenou dovolenou

Pokud se Tour v této sezoně nepojede, potká ji stejný osud jako další gigantické sportovní události po olympiádě, fotbalovém mistrovství Evropy či tenisovém Wimbledonu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.